واشنگتن سه شرکت اماراتی و یازده کشتی را به دلیل حمل محصولات نفتی ایران تحریم کرد

واشنگتن سه شرکت اماراتی و یازده کشتی را به دلیل حمل محصولات نفتی ایران تحریم کرد

سرویس بین الملل سی نیوز ؛ در راستای تداوم سیاست‌های خصمانه ایالات متحده آمریکا علیه ایران ، واشنگتن تحریم‌های جدیدی را علیه سه شرکت امارات متحده عربی و یازده تانکر اعمال کرد. این اقدام که به بهانه فعالیت‌های هسته‌ای ایران صورت گرفته، نشان‌دهنده تلاش‌های مداوم آمریکا برای فشار بر تهران و محدود کردن توانمندی‌های علمی و صنعتی این کشور است. این درحالیست که جمهوری اسلامی ایران  همواره بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید کرده و این تحریم‌های ناعادلانه در راستای سیاست‌های خصمانه واشنگتن علیه مردم ایران می باشد.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در اقدام جدید خود و  در بیانیه‌ای اعلام کرد که سه شرکت امارات متحده عربی و یازده تانکر را به دلیل مشارکت در حمل و نقل محصولات نفتی یا پتروشیمی ایران تحریم کرده است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در بیانیه‌ای گفت که این تحریم‌ها در پاسخ به اقدامات اخیر ایران برای گسترش برنامه هسته‌ای خود و افزایش ظرفیت غنی‌سازی اعمال شده است. وی تأکید کرد که این اقدامات ایران بدون هیچ هدف صلح‌آمیز معتبری صورت گرفته و نگرانی بیشتری را به همراه دارد، به‌ویژه به دلیل عدم همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) و احتمال تغییرات در دکترین هسته‌ای ایران.

شرکت‌های تحریم شده شامل Sea Route Ship Management FZE، Almanac Ship Management LLC و Al Anchor Ship Management FZE هستند. این شرکت‌ها در معاملات بزرگ برای حمل و نقل محصولات نفتی یا پتروشیمی ایران مشارکت داشته‌اند.

به‌طور مشخص، شرکت Sea Route Ship Management FZE به عنوان مدیر تجاری کشتی ASTRA، به دلیل حمل محصولات پتروشیمی از ایران در اواخر نوامبر ۲۰۲۱ تحریم شده است. شرکت‌های Almanac Ship Management LLC و Al Anchor Ship Management FZE نیز به دلیل حمل محصولات نفتی از ایران در اواخر اکتبر ۲۰۲۲ مشمول تحریم شده‌اند.

علاوه بر این شرکت‌ها، وزارت خارجه ایالات متحده ۱۱ کشتی مرتبط را به عنوان اموال مسدود شده شناسایی کرده است که شامل ASTRA، BALTIC HORIZON، NILE، YAMUNA، BERENICE PRIDE، HARMONY، EURO VIKING، EURO FORTUNE، ARABIAN ENERGY، PARINE و ROAD می‌شوند.

بر اساس این تحریم‌ها، تمامی دارایی‌ها و منافع این شرکت‌ها در ایالات متحده یا در اختیار شهروندان آمریکایی، از جمله هر شعبه خارجی، مسدود شده و باید به دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری گزارش شود. همچنین تمامی معاملات توسط افراد آمریکایی یا در داخل ایالات متحده که شامل دارایی‌ها یا منافع مسدود شده باشند ممنوع است.

منبع:https://gcaptain.com/