نجات جان تمامی سرنشینان شناور دوبه متین در آب های عمان

نجات جان تمامی سرنشینان شناور دوبه متین در آب های عمان

نجات جان تمامی سرنشینان شناور دوبه متین در آب های عمان

نجات جان تمامی سرنشینان شناور دوبه متین در آب های عمان/ بی توجهی به هشدارها واستمرار دریاروی در شرایط نامساعد جوی

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات ۷ سرنشین شناور دوبه متین درآبهای کشور عمان خبر داد و گفت: بی توجهی به هشدارهای هواشناسی و استمرار دریا روی درشرایط نامساعد جوی محتمل ترین علت بروز این حادثه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اسماعیل مکی زاده درباره  جزئیات عملیات نجات سرنشینان شناور دوبه متین، اظهار داشت: مقارن ساعت ۲۲:۵۰ شب گذشته (۵ خردادماه ) گزارشی مبنی بر خروج از شرایط تعادل و به حالت نیمه غرق در آمدن شناور دوبه متین درآبهای کشور عمان واصل شد.
وی افزود: بلافاصله  مرکز ملی جستجو و نجات دریایی بندرعباس ضمن هماهنگی با گارد ساحلی کشور عمان، نیروی دریایی سپاه (ندسا) و دریابانی نسبت به اعزام نیروها از جمله  ناجی ۱۲ از نزدیکترین ایستگاه به محل اقدام کرد.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: خوشبختانه هر ۷ خدمه این شناور متشکل از ۵ نفر ایرانی و دو تبعه هندی که پیش از غرق شدن موفق به خروج از شناور از طریق لایف رافت شده و بدلیل شرایط نامساعد جوی اسیر امواج بودند نجات یافته و در سلامت کامل به سر می برند.
مکی زاده محموله این شناور را کاشی و سرامیک و مقصد آن را بندر السویق کشور عمان عنوان کرد و گفت: علل این حادثه توسط تیم بررسی سوانح دریایی درحال برسی است؛ اما آنچه محتمل به نظر می رسد بی توجهی به هشدارهای هواشناسی واستمرار دریاروی درشرایط نامساعد جوی است.