دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی مهیا دکور

تفاوت عمده و اساسي گروه معماري و دكوراسيون داخلي مهيا دكور با ساير مجموعه ها در اين است كه كادر فني و نيروهاي مختصصمان همگي علاوه بر دانش آموخته بودن در بهترين موسسات فني و آموزش عالي كشور در بخش اجرايي نيز كارآزموده و با تجربه هستند و مباني را صرفا تئوريك فرا نگرفته اند.

گروه معماري و دكوراسيون داخلي مهيا دكور پیشرو در ارائه خدمات

آشنایی با دکوراسیون داخلی

دکوراسیون (Decoration) در لغت فارسی به معنای چیدن، آراستن و مرتب کردن است. تعریف دکوراسیون داخلی در واقع به طرز چیدن و انتخاب مناسب اسباب و وسایل داخلی خانه، اتاق‌ها، آشپزخانه، اتاق پذیرایی، حمام و دستشویی مربوط می‌شود.

امروزه با پیشرفت در زمینه‌های مختلف دکوراسیون داخلی تنها برای خانه‌های مسکونی مورد توجه نیست و برای زیباسازی و کاربردی شدن مغازه‌ها، دفاتر کاری، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و… نیز به کار گرفته می‌شود.

چرا باید دکوراسیون داخلی را طراحی کرد؟

دکوراسیون داخلی امروزه یک دانش محسوب می‌شود. استفاده از این دانش در هر مکانی متفاوت است و به منظور خاصی صورت می‌پذیرد. موارد زیر از جمله دلایلی هستند که برای محیط‌های مختلف باید در نظر داشت:

فروشگاه‌ها و مغازه‌ها: جذب مشتری بیشتر و مورد توجه قرار گرفتن
محیط های اداری: ایجاد فضایی امن برای کار کردن و احساس راحت بودن
بیمارستان‌ها: کاربری بودن محیط، ایجاد محیطی آرام تا بیمار و کادر درمانی احساس همدلی و همراهی داشته باشند
خانه‌ها و آپارتمان‌های مسکونی: ایجاد فضایی که باعث راحتی کاربری شود و همچنین گرمی و آرامش را به همراه داشته باشد
فضاهای عمومی مانند ایستگاه‌های اتوبوس، مترو و حتی برای فضاهایی مانند کابین خودروها: برای کاربردی کردن و رفع نیازهای عموم افراد. فرایند طراحی دکوراسیون منزل مانند هر فرایند هنری دیگر، دارای نکات و ریزه کاری‌ های خاصی است که با رعایت اصول تزئین، می توان تغییراتی فوق العاده را به وسیله آن ایجاد نمود.

بازسازی ساختمان

ميخواهيم در مورد بازسازي ساختمان و فضاها و همچنين تزيينات داخلي صحبت کنیم و شما را با تعاريف و مفاهيم آن آشنا کنیم و اساساً اينكه چرا اصلا به بازسازي و زيباسازي فضاها و محيط هاي داخلي منازل، محل كار و يا هر مكان ديگر نيازمنديم. براي شروع اين گفتار بايد به اين نكته اشاره كرد كه ساختمانها نيز همانند هر موجود يا شيئي ديگر كه عمر مفيدي دارد داراي دوره و عمري مفيد ميباشند و نيازمند نگهداري،رسيدگي و مراقبتهاي دوره اي بوده تا هر چه بيشتر از فرسايش و افت كيفي آنها كاسته و به عمر مفيدشان بيافزاييم تا در نهايت بتوانيم در طول سالها بيشترين بهره را از آنها ببريم و متحمل آسيبها جدي و هزينه هاي اضافه نشويم.