استفاده از ظرفیت‌های عظیم دریا باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

استفاده از ظرفیت‌های عظیم دریا باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

رهبر معظم انقلاب در دیدار تعدادی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش گفتند: استفاده از فرصت دریا و ظرفیت های عظیم آن باید به یک فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شود.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، جمعی از فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز (دوشنبه) به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی با حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا دیدار کردند. .

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار ارتقای همه جانبه توان رزمی و تجهیزات دفاعی در نیروی دریایی و تداوم اقداماتی از جمله دریانوردی در آب های دور و بین المللی را ضروری دانستند و گفتند: تقویت ارتباط نیروهای مسلح با دولت و سایر نیروها موجب خواهد شد. کمک به تفاهم و همکاری و پیشرفت. انجام داد

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سوابق دریانوردی ایرانیان در گذشته که باعث انتقال فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی به سایر نقاط جهان شد، خاطرنشان کردند: با وجود این سابقه و سواحل طولانی دریا در شمال و به ویژه جنوب ایران، فرهنگ استفاده از فرصت های دریا در کشور مغفول مانده است و باید به فرهنگ عمومی مردم تبدیل شود.

وی فرهنگ سازی در این زمینه و ایجاد درک عمومی از دریا به عنوان زیرساخت اساسی را ضروری دانست و افزود: در چند سال گذشته بحث توسعه سواحل مکران مطرح شد و دولت ها نیز از آن استقبال کردند اما پیشرفت جدی در این زمینه صورت گرفت. امر نیازمند فرهنگ سازی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تولیدات هنری از جمله انیمیشن را در معرفی فرصت‌های متنوع دریا مؤثر خواندند و گفتند: با بهره‌گیری از تولیدات هنری و معرفی توانمندی‌های توسعه دریایی کشور چه در بخش نظامی و چه در حوزه عمرانی، شور و نشاط مردم برای استفاده از آن فراهم می‌شود. این فرصت افزایش خواهد یافت. پیدا شد.

در این دیدار دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز گزارشی از اقدامات و برنامه های این نیرو در بخش های مختلف ارائه کرد.