بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر دو روزه خود به استان مازندران از منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بازدید و از ظرفیت ها، توانمندی های عملیاتی و اراضی ویژه اقتصادی این بندر بازدید کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سید سلطان مرتضوی به همراه سید محمود حسینی پور استاندار مازندران، جلیل اسلامی عضو هیئت مدیره و معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ، جمعی از نمایندگان مردم مازندران در شورای اسلامی، مدرس خیانی مدیر عامل کشتیرانی ج.ا و مدیران کل ستادی و دستگاه های اجرایی استان در بندر امیرآباد حضور یافتند و از توانمندی های لجستیکی، بندری و دریایی این بندر بازدید کردند.

وی در حاشیه این بازدید، بندر امیرآباد را محور و شریان اصلی توسعه اقتصادی کشور در حوزه دریای خزر دانست و بر توسعه حمل و نقل کالای کانتینری در این بندر تاکید کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در بازدید از اسکله در حال ساخت، نقش ناوگان حمل و نقل دریایی را در تجارت کالا به ویژه کالاهای اساسی ارزیابی کرد و گفت: با تکمیل این اسکله استراتژیک، زنجیره تامین کالا و حمل و نقل و حمل و نقل ترکیبی به ویژه در بخش ریلی بندر امیرآباد تقویت می شود.

سید صولت مرتضوی در پایان به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک بندر امیرآباد و مزیت همسایگی آن با صنایع دریایی، نیروگاهی و شرکت های نفتی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با سیاست های ویژه بندر امیرآباد روند پیشرفت این بندر تسریع شود. دولت مردم در توسعه روابط با همسایگان شمالی.

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/62038

لینک کوتاه: https://seanews.ir/44874