گزارش دزدی‌های‌ دريايی‌ در سطح جهان

گزارش دزدی‌های‌ دريايی‌ در سطح جهان

دفتر بین المللی دریانوردی اتاق بازرگانی بین المللی (ICCIMB) اعلام کرد که علیرغم پایین ترین سطح جهانی دزدی دریایی و سرقت مسلحانه از سال 1992، از بازیگران بین المللی و منطقه ای می خواهد که به تلاش های پایدار خود به ویژه در خلیج گینه ادامه دهند.

به گزارش سی نیوز، دفتر بین المللی دریانوردی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC IMB) مرکز گزارش دهی دزدی دریایی از 90 مورد دزدی دریایی و سرقت مسلحانه کشتی ها در 9 ماهه اول سال 2022 در سراسر جهان خبر داد. دریافت که این میزان کمترین رقم در سه دهه اخیر را نشان می دهد.

از 90 حادثه ای که در 9 ماه اول سال 2022 رخ داده است، 13 مورد در منطقه خلیج گینه رخ داده است که در همان زمان در سال گذشته 27 مورد بود.

افزایش تصادفات در تنگه سنگاپور

تصادفات در تنگه سنگاپور با 31 گزارش در 9 ماهه اول سال 2022 در مقایسه با 21 مورد در مدت مشابه سال گذشته در حال افزایش است.

مرکز گزارش ICCIMB

مرکز گزارش‌دهی دفتر بین‌المللی امور دریایی (ICC)، از زمان تأسیس در سال 1991، به‌عنوان یک نقطه تماس برای کلیه گزارش‌های جرایم مرتبط با دزدی دریایی و سرقت مسلحانه به صورت 24 ساعته عمل کرده است. انتشار سریع گزارش‌ها، ارتباط با آژانس‌های پاسخگو، ارسال گزارش‌ها به کشتی‌ها از طریق سرویس‌های امنیتی سیستم جهانی اضطرار و ایمنی دریایی (GMDSS) به صورت رایگان، به مبارزه با دزدی دریایی، سرقت‌های مسلحانه و همچنین ایمنی دریانوردان کمک می‌کند. بعد جهانی

تهیه گزارش: سی نیوز

منبع گزارش: کمیته ایرانیان اتاق بازرگانی بین المللی (ICC-iran)

لینک کوتاه:https://seanews.ir/42488/