کد خبر: ۹۴۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵
بی‎خبری از سرنوشت صیادان ایرانی گرفتار دزدان دریایی؛
از صیادان گرفتار شده در اسارت دزدان دریایی سومالی ماه‎هاست که خبری نیست و در این بین خانواده‌های آنها سرگردان، منتظر گشایش و معجزه هستند.

با گذشت 17 ماه هنوز خبر موثقی از وضع و سرنوشت صیادان کنارکی که به اسارت دزدان دریایی سومالیایی گرفتار شده اند، در دست نیست و پیگیری‌های انجام شده هم حاکی از وضعیت نگران کننده این صیادان است در این ارتباط و برای دریافت آخرین اطلاعات از یکی از اعضای تعاونی صیادان پرس‎وجو کردیم که او هم متاسفانه حرف امیدوارکننده‎ای در این زمینه نداشت.

خالد بی‌نیاز، در گفت‌وگو با خبرنگار مارین‌تایمز، در خصوص اقدامات صورت گرفته برای نجات صیادان خاطرنشان کرد: آخرین خبری که داریم مربوط به سه ماه پیش است که دزدان برای آزادسازی چهار ملوان ایرانی 300 میلیون تومان درخواست کرده بودند ما از طریق افرادی این پول را برای دزدان فرستادیم ولی دزدان از پذیرش پول سر باز زدند و بهانه آوردند به طوری که فرستادگان ما دست خالی برگشتند.

وی تاکید کرد: نماینده‌های مجلس و دولت هم اقداماتی را  در این زمینه انجام داده‌اند ولی چون طرف سومالی نماینده قانونی ندارد، کاری از پیش نمی رود.

عضو تعاونی صیادان کنارک و چابهار یادآور شد: در این مدت صاحب لنج هم از طرق مختلف پیگیر آزادی صیادان بوده ولی هنوز به نتیجه قابل توجهی نرسیده است.

این قعال صیادی در خصوص وضعیت خانواده صیادان گرفتار دزدان دریایی گفت:خانواده‌های این صیادان بی‌سرپرست و سرگردان هستند و کاری از دست کسی ساخته نیست همه منتظر گشایشی هستند که شاید روزی اتفاق بیفتد.

بی‌نیاز با تاکید بر اینکه شناور  این صیادان  از منطقه چابهار برای صید به آبهای شمال اقیانوس هند اعزام شده بود، گفت: دزدان دریایی سومالی حتی به کشتی‌های بزرگ هم حمله می‌کنند، چه برسد به شناورهای صیادی در واقع به نظر می‌رسد با توجه به بی‎قانونی دزدان سومالی، تنها راه صیادان این است که بتوانند به نوعی از مخمصه اسارت آنها فرار کنند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: