کد خبر: ۹۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
بندر Värtahamnen در استکهلم افتتاح شد.

سازمان بنادر استکهلم در سوئد پس از پایان ساخت یک اسکله جدید و یک پایانه مسافری جدید در بندر Värtahamnen، این بندر را افتتاح کرد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، بندر Värtahamnen از سال 2013 میلادی وارد مرحله بازسازی شده بود. با افتتاح پایانه جدید تمامی کشتی ها در اسکله و پایانه مسافری جدید پذیرش می شوند. با اجرای این پروژه نزدیک به 85 هزار متر مربع زمین جهت توسعه شهری استکهلم آزاد شد.

کارین ونگارد، شهردار استکهلم، گفت: "سالانه یازده میلیون مسافر از طریق بنادر استکهلم سفر می کنند. صنعت کشتیرانی برای شهر استکهلم بسیار با اهمیت است."

فرآیند ساخت بندر جدید Värtahamnen سه سال زمان برد. این پروژه در حالی انجام شد که بندر قدیمی نیز به طور موازی کار خود را انجام می داد و استانداردهای زیست محیطی در پروژه رعایت می شد.

سازمان بنادر استکهلم اعلام کرد که تنها بخش کوچکی از فعالیت های بندری باقی مانده است که آن نیز تا پایان سال جاری میلادی و پیش از آغاز سال 2017 به اتمام خواهد رسید.

یوهان کاستوال، مدیرعامل سازمان بنادر استکهلم، گفت: "پروژه Värtahamnen یکی از چندین پروژه ای است که در حال متحول کردن بنادر ما هستند. ما در دوران تاریخی هستیم. ما در حال آماده سازی بنادر استکهلم برای قرن جدید هستیم که این کار از طریق توسعه یکپارچه بندر و شهر در حال انجام است."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: