کد خبر: ۹۱۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
یک فروند نفتکش حامل یک میلیون بشکه نفت سبک آمریکا پس از گذشت ١٠٠روز سرانجام موفق شد محموله خود را تخلیه كند.

 یک فروند نفتکش حامل یک میلیون بشکه نفت سبک آمریکا که به دلیل تعویق در پرداخت های شرکت دولتی نفت ونزوئلا (PDVSA) به شرکت نفتی BP با تاخیر 100 روزه در تخلیه محموله خود مواجه شده بود، بالاخره موفق شد محموله خود را تخلیه کند.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز،درماه مارس 2016 شرکت PDVSA ونزوئلا در مناقصه ای BP را به عنوان تامین کننده 8.2 میلیون بشکه نفت آمریکا در سه ماهه دوم سال معرفی کرد. اما تاخیر در پرداخت های BP از ماه آوریل منجر به تعویق تخلیه محموله های نفتی ونزوئلا شد و هزینه نفت را برای این کشور بالا برد.

نفتکش سوئزمکس Sonangol Cabinda در میانه ماه ژوئن امسال به جزیره Curacao در دریای کارائیب رسید. این کشتی بالاخره در تاریخ 23 سپتامبر 2016 (2 مهر 1395) موفق به ورود به پایانه نفتی Bullen Bey ونزوئلا شد.

میزان بدهی PDVSA برای این محموله 57.26 میلیون دلار بود. این محموله دهمین محموله نفتی آمریکا بود که در میانه ماه ژوئن از سوی BP به سمت ونزوئلا ارسال شد.

شرکت BP اظهار کرد که در مورد مسائل عملیاتی اعلام نظر نمی کند. مقامات PDVSA نیز تا کنون در این خصوص اظهار نظر نکرده اند.

در حالیکه بدهی های PDVSA به تامین کنندگان نفتی این کشور افزایش می یابد، بسیاری از تامین کنندگان درخواست کرده اند که شرکت ونزوئلایی باید پیش از اجازه تخلیه محموله به نفتکش ها، بدهی خود را تسویه کند. برخی از شرکت های نفتی نیز توافق کرده اند که به جای دریافت پول خود نفت ونزوئلا و یا محصولات نفتی این کشور را دریافت نمایند.

در همین حال، سه فروند نفتکش دیگر BP در انتظار تخلیه بار خود در ونزوئلا، در آبهای دریای کارائیب به سر می برند.

شرکت PDVSA ونزوئلا در ماه آگوست امسال در نامه ای داخلی اعلام کرده بود که برای واردات نفت از آمریکا با نزدیک به 152 میلیون دلار کسری بودجه روبروست.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: