آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۹۱۸۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
اعتماد به کشتیرانی ها برای دومین سه ماهه پياپي افزايش يافت.

موسسه مشاوره Moore Stephens انگلیس اعلام کرد که اعتماد به کشتیرانی ها برای دومین سه ماهه پی در پی افزایش یافت.

به گزارش گروه بين الملل مارين تايمز، موسسه مور استفنز در تازه ترین تحقیق خود در سه ماهه منتهی به پایان ماه آگوست 2016 اعلام کرد سطح اعتماد به کشتیرانی ها به 5.4 افزایش یافته است. مقیاس سنجش سطح اعتماد از یک (کمترین سطح) تا 10 (بیشترین سطح) تعریف می شود. سطح اعتماد کشتیرانی ها در بهار 2016 نزدیک به 5.1 ثبت شده بود. سطح اعتماد تابستان امسال بالاترین میزان اعتماد در ٩ماه گذشته است.

در این میان سطح اعتماد مالکان کشتی نسبت به گذشته کاهش یافت و از 5.7 در ماه می 2016 به 5.3 در تابستان امسال رسید. سطح اعتماد اجاره کنندگان کشتی ها از 4 به 4.8 افزایش یافت، و اعتماد مدیران از 5.1 به 6 رسید. میزان اعتماد کارگزاران کشتی نیز از 4.3 به 4.5 افزایش یافت. در مجموع امیدواری بیشتری نسبت به ماه می امسال در صنع کشتیرانی وجود دارد.

از نظر جغرافیایی نیز اعتماد به کشتیرانی در آسیا از 5.2 به 5.5، و در آمریکای شمالی از 5 به 5.8 افزایش یافت. سطح اعتماد در اروپا بدون تغییر در سطح 5.2 باقی ماند.

مازاد ظرفیت کشتیرانی جهان از جمله مهمترین دغدغه های شرکت کنندگان در تحقیق مور استفانز بود. یکی از پاسخ دهندگان گفت: "سطح اوراق سازی ها همچنان قابل رقابت با ورود کشتی های جدید به ناوگان نیست، هر سفارش جدیدی نیز موجب طولانی تر شدن بحران می شود."

در همین حال، شرایط حاکم بر بازار کشتی های فله بر خشک ذهن بسیاری از پاسخ دهندگان را به خود مشغول کرده است. این پاسخ دهندگان معتقدند که اجرای کنوانسیون اب توازن می تواند مشکل مازاد ظرفیت این کشتی ها را حل کند اما همچنین موجب به رقابت بسیار شدید مالکان خواهد شد.

بر اساس این تحقیق، احتمال سرمایه گذاری و یا توسعه چشمگیر فعالیت های پاسخ دهندگان در 12 ماه آتی نسبت به بهار امسال بدون تغییر در سطح 4.9 باقی مانده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: