کد خبر: ۹۱۳۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۳
بنادر آلمان سرانجام به روي كشتي هاي هانجين بحران زده باز شد.

پس از اینکه دادگاهی در آلمان با درخواست کشتیرانی هانجین برای لغو موقت ممنوعیت فعالیتش در این کشور موافقت کرد، به کشتی های این کشتیرانی بحران زده کره جنوبی اجازه تخلیه و بارگیری در بنادر آلمان داده شد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز,در کنار آلمان، درخواست مشابه هانجین در کشورهای ژاپن، انگلستان، و آمریکا پذیرفته شده است. در همین حال درخواست فعالیت موقت هانجین در سنگاپور و بلژیک در حال بررسی است. این شرکت قصد ارائه درخواست های مشابه به کشورهای دیگر از جمله مکزیک و اسپانیا را نیز دارد.

کشتیرانی کانتینری هانجین کره جنوبی در انتهای ماه آگوست 2016 به دادگاه های کره جنوبی و آمریکا درخواست هایی مبنی بر حفاظت در مقابل ورشکستگی ارائه کرد. با این کار بیش از نیمی از کشتی های ناوگان هانجین از واهمه مصادره شدن کشتی یا بارشان توسط تامین کنندگان مالی یا بنادر در ابهای جهان سرگردان شدند و وارد بنادر نشدند.

تا تاریخ 22 سپتامبر 2016 (2 مهر 1395) از مجموع 97 کشتی هانجین تعداد 35 فروند آنها موفق به تخلیه محموله های خود شدند. در ابتدای هفته گذشته نیز هانجین کمک مالی برای پوشش هزینه های تخلیه بار در بنادر مختلف دریافت کرد.

بانک توسعه کره جنوبی (KDB) بزرگترین تامین کننده مالی هانجین، مبلغ 50 میلیارد یوان (45.2 میلیون دلار) را برای کمک به تخلیه محموله های هانجین کنار گذاشته است. از سوی دیگر، خطوط هوایی کره به عنوان بزرگترین سهامدار هانجین نیز مبلغ 60 میلیارد یوان، و مدیرعامل هانجین نیز 40 میلیارد یوان از منابع شخصی خود برای کمک به هانجین هزینه کرده اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: