کد خبر: ۹۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
قرارداد ساخت نخستین کشتی كروز ساخت چین امضا شد.

 شرکت طراحی کشتی و کشتی سازی Fincantieri ایتالیا و شرکت کشتی سازی دولتی چین (CSSC) قراردادی را با شرکت Carnival Corporation و CIC Capital Corporation برای ساخت دو فروند کشتی تفریحی در خاک چین، جهت استفاده در بازارهای این کشور امضا کردند.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، برای نخستین بار است که چین اقدام به ساخت کشتی كروز در خاک خود می کند. به موجب این قرارداد امکان ساخت دو کشتی تفریحی دیگر نیز در این قرارداد وجود دارد.

اجرای این قرارداد منوط به انجام گام های دیگری است که شامل ایجاد یک سرمایه گذاری مشترک (JV) و تامین مالی می شود.

به موجب این قرارداد سرمایه گذاری مشترک میان فینکانتییري ایتالیا و CSSC چین ایجاد می شود و به عنوان تنها نماینده قرارداد شناخته می شود. ساخت دو فروند کشتی تفریحی مورد نظر در کشتی سازی Shanghai Waigaoqiao Shipbuilding (SWS) که یکی از کشتی سازی های گروه SCCS است انجام می شود.

این کشتی های جدید بر روی پلتفرم Vista-class، نوعی از پلتفرم که فینکانتيیري برای ساخت کشتی های گروه کارنیوال استفاده می کند، ساخته خواهد شد. همچنین طراحی این کشتی ها بر اساس سلیقه مسافران چینی تغییر خواهد کرد. انتظار می رود نخستین کشتی تفریحی در سال 2022 میلادی تحویل شود.

این قرارداد در پی توافق ماه جولای امسال طرف چینی و ایتالیایی صورت گرفت که در آن دو طرف برای سرمایه گذاری مشترک در صنعت کشتی های تفریحی چین توافق کرده بودند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: