کد خبر: ۹۱۳۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
همه بنادر اصلی هند به مدت دو سال 80 درصد به کشتی‌های رو-رو تخفيف مي دهند.

 دولت هند در تلاش برای تقویت صنعت کشتیرانی این کشور تصمیم گرفته است به کشتی‌های رو-رو که در نوار ساحلی این کشور اقدام به جابجایی خودرو می کنند، تخفیف بندری بدهد.

به گزارش گروه بین‌الملل مارین تایمز، وزارت کشتیرانی هند اعلام کرد که همه بنادر اصلی هند به مدت دو سال تخفیف 80 درصدی در هزینه‌های مربوط به کشتی (VRC) و هزینه‌های ساحلی (CRC) به کشتی‌های رو-رو ارائه می‌کنند.

این تخفیف همچنین شامل کشتی‌های دیگر حمل خودرو نظیر رو-پکس، کشتی‌های خودروبر ویژه (PSS)، و کشتی‎های حمل خودرو شخصی و سنگین (PCTC) نیز می‌شود.

بر اساس برنامه پیشین وزارت کشتیرانی هند، کشتی‌های رو-رو ساحلی در مقایسه با کشتی‌های اقیانوس‌پیمایی که به مقاصد خارجی می رفتند، نیز از 40 درصد تخفیف بهره‌مند می‌شدند.

با در نظر گرفتن مقدار 80 درصد تخفیف در هزینه‌های بندری برای کشتی‌های رو-رو انتظار می‌رود که خطوط کشتیرانی بتوانند محموله‌های خودرویی بیشتری را برای جابجایی در نوار ساحلی هند جذب کنند و به این طریق ترافیک اینگونه محموله‌ها را در سطح جاده‌ها و شبکه حمل و نقل ریلی هندوستان کاهش دهند. همچنین به این شکل پیش‌بینی می‌شود که عملکرد خطوط کشتیرانی رو-رو هند نسبت به گذشته پایدارتر شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: