آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۹۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵
از جمله مشکلات این روزهای موسسات مالی فعال در حوزه حمل و نقل دریایی، افزایش کمک‌ها برای جبران از دست دادن اعتبار شرکت‌های فعال در حوزه کشتیرانی و فراساحل است.

تشدید بحران در صنعت کشتیرانی جهان موجب شد که بانک سرمایه گذاری DVB Bank آلمان (ویژه سرمایه‎گذاری حوزه حمل و نقل) اعلام کند که انتظار ندارد درآمد خالصش در سال مالی 2016 میلادی افزایش یابد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، از جمله مشکلاتی که گریبان موسسات مالی فعال در حوزه حمل و نقل دریایی را گرفته است، افزایش کمک‌ها برای جبران از دست دادن اعتبار شرکت‌های فعال در حوزه کشتیرانی و فراساحل است. بانک آلمانی DVB اعلام کرده است در معرض تعهداتی قرار گرفته که "دیگر جزو فعالیت‌های اصلی این بانک نیستند".

این بانک آلمانی در بیانیه اعلام کرده است: "از نقطه نظر امروز، مجموع تامین وام های بازپرداخت نشده از سطح سال گذشته میلادی فراتر رفته است." بانک تخصصی DVB افزوده است که پیش‌بینی می‌شود ضرر خالص این موسسه در سال 2016 دو رقمی شود و به ده‎ها میلیون یورو برسد.

بانک DVB همچنین پیش بینی کرده است که در سال مالی 2016 میلادی به هیچ یک از شاخص‌های مدیریت مالی مورد نظر خود از جمله بازده حقوق صاحبان سهام (پیش از مالیات)، نسبت هزینه به درآمد، ارزش افزوده اقتصادی دست نخواهد یافت.

با این حال، بانک آلمانی اعلام کرده است که نسبت سرمایه‌اش در سال جاری مطلوب باقی خواهد ماند.

درآمد خالص بانک DVB آلمان در نیمه نخست سال جاری پیش از پرداخت مالیات به 14.1 میلیون یورو رسید. این در حالیست که درآمد خالص DVB در مدت مشابه سال گذشته 75.7 میلیون یورو بود.

رالف بدرانوسکی، مدیرعامل DVB گفت: "عملکرد بانک ما در شش ماهه نخست 2016 تحت تاثیر بحران دامنه‌دار صنعت کشتیرانی، اعمال سیاست های نرخ سود پایین از سوی بانک مرکزی اروپا، و هزینه‌های بالای ناشی از قوانین بانکداری بوده است."

مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: