آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۹۱۲۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰
مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی هشتم مهرماه با شعار " کشتیرانی ضرورتی برای جامعه جهانی" در لندن برگزار می‎شود.

سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) اعلام کرد که به مناسبت روز جهانی دریانوردی در سال 2016، اجلاس یک روزه‎ای را در تاریخ 29 سپتامبر (هشتم مهر 1395) در مقر این سازمان در لندن برگزار می‎کند.


به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز
سازمان بین المللی دریانوردی هدف از برگزاری این اجلاس را بررسی چالش های آینده صنعت جهانی کشتیرانی عنوان کرده است. علاقمندان علاوه بر حضور در این اجلاس می‎توانند پخش مستقیم آن را از طریق http://streaming.imo.org دنبال و یا از طریق حساب توئیتری @IMOHQ در بحث ها شرکت نمایند.

مراسم روز جهانی دریانوردی  امسال  با شعار " کشتیرانی ضرورتی برای جامعه جهانی" در تاریخ هشتم مهرماه در لندن برگزار می‎شود.

مدیریت اجلاس امسال را جولیان بری، سردبیر نشریه تریدویندز بر عهده دارد. خانم کارین اورسل، مدیرعامل گروه کشتیرانی MF، آقای الیستر لیندسی، مدیر لجستیک شرکت TESCO، اقای کریس پری، نویسنده کتاب Super Highway: Sea Power، و خانم حصیبه بنامارا، کارشناس امور اقتصادی UNCTAD در این اجلاس به بحث و تبادل نظر می پردازند.

موضوع روز جهانی دریانوردی امسال با توجه به ارتباط تنگاتنگ صنعت کشتیرانی و جامعه جهانی برگزیده شده است و قصد آن افزایش آگاهی از نقش سازمان بین المللی دریانوردی به عنوان بازوی جهانی تنظیم مقررات در صنعت کشتیرانی جهان است. اهمیت صنعت کشتیرانی برای حمایت و پایداری جامعه جهانی به گونه ای است که نقش IMO در آن به فراتر از صنعت کشیده میشود.

براساس آنچه که به تازگی در همایش تجارت و توسعه سازمان ملل (UNCTAD) اعلام شد که نزدیک به 80 درصد از حجم محمولههای تجاری جهان و بیش از 70 درصد از ارزش محموله‎های تجاری جهان از طریق دریا به مقاصد مورد نظر حمل میشود و از طریق بنادر به بازارهای مصرف می‎رسد. در مورد کشورهای در حال توسعه سهم حوزه دریانوردی بسیار بیشتر است. عملا میتوان اظهار کرد که بدون کشتیرانی،  واردات و صادرات کالا به اندازهای که برای جهان مدرن امروز کفایت کند، مقدور نیست.

امروز ناوگان کشتیهای تجاری جهان از مرز 50 هزار فروند فراتر رفته است. این ناوگان همه نوع محموله ای را از هر نقطه‎ای در جهان به هر نقطه دیگری حمل میکند. ناوگان جهانی کشتیرانی در بیش از 150 کشور جهان ثبت شده است. در روی عرشه کشتیها بیش از یک میلیون دریانورد فعالیت میکنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: