آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۹۱۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱
با مدرن‎ترین کشتی‎های جهان انجام می‎شود؛
خط مسافری دریایی عمان- ایران شامل سه مسیر خصب- بندرعباس، خصب - قشم، و مسقط- چابهار است.
نماینده رسمی خدمات سفرهای دریایی عمان در بندرعباس از افتتاح رسمی خط دریایی عمان- ایران در روز چهارم مهرماه خبر داد و گفت: نرخ فروش بلیت این مسیر دریایی، با توجه به نوع و کلاس آن از 150 تا 500 هزار تومان متغیر است.

عبدالحسین خدری در گفتوگو با خبرنگار مارینتایمز از گردشگری دریایی بهعنوان زیرساخت توسعه گردشگری و روابط فرهنگی دو كشور یاد کرد و با اشاره به راهاندازی خط مسافری دریایی عمان- چابهار، گفت: این خط مسافری، روز چهارم مهرماه به صورت رسمی و با حضور وزیر صنعت عمان و هیات همراه افتتاح میشود.

به گفته وی، این خط گردشگری شامل سه مسیر خصب- بندرعباس، خصب - قشم، و مسقط- چابهار است، و افتتاح آن سهم بزرگی در توسعه روابط تجاری ما خواهد داشت.

خدری درباره نرخ بلیت این مسیر گفت: با توجه به مسافت و انواع تورهای دریانوردی، نرخها متفاوت است، اما با رایزنیهای انجام شده، دولت عمان پایین‌ترین نرخ فروش بلیت را برای این سفر در نظر گرفته است به طوریکه حداقل برای مدت یک سال فقط قیمت سوخت شناور را از گردشگران دریافت و مابقی به صورت یارانه دولتی تامین میشود.

او با بیان اینکه کشتی‌های به‌کار گرفته شده در این مسیر دریایی، از مدرن‌ترین و سریع‌ترین کشتی‌های دنیا هستند و ارائه خدمات در سه سطح اکونومی، بیزنس کلاس و VIP انجام میشود، گفت: قیمت تعیین شده بلیت این مسیر دریایی، با توجه به نوع و کلاس آن از 150 تا 500 هزار تومان متغیر است.

به گفته این فعال دریایی؛ گردشگری عمان، گران است و بیشتر مورد استقبال گردشگران اروپایی و آمریکایی است در عین حال این کشور یکی از پرجاذبه‌ترین نقاط گردشگری دریایی دنیا محسوب میشود.

برگزاری هفته موسیقی ایرانی در عمان

وی با بیان اینکه در راستای توسعه روابط تجاری ایران و عمان، شرکت در نمایشگاهها و همایشهای این کشور در دستور کار قرار دارد، از برگزاری هفته موسیقی ایرانی در عمان خبر داد و گفت: عمان یک کشور کاملا کلاسیک است و بزرگترین اپراهای خاورمیانه در آنجا برگزار میشود. در همین رابطه برای حضور ارکستر سمفونیک تهران و چندین گروه موسیقی ایرانی در عمان برنامهریزی کردیم که در همین راستا بهزودی برنامههای فرهنگی و هنری ایران به مدت یک هفته در عمان برگزار میشود.

خدری با اشاره به حضور ایران در سومین جشنواره فیلم عربی گفت: اگرچه این جشنواره کاملا عربی بود، اما یکی از سالنهای آن به ایران اختصاص داشت که در آن توانمندیهای گردشگری، فرهنگی و هنری ما معرفی شد.

وی که برای شرکت در كنفرانس عمان هلث در این کشور بهسر می‌برد، ضمن تشکر از همكاری رایزن فرهنگی سفارت ایران در برگزاری این برنامهها گفت: حضور گردشگران و سرمایه‌گذاران ایرانی می‌تواند فرصتی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری و نیز تجلی فرهنگ ایران اسلامی باشد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: