کد خبر: ۹۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷
بندر ملبورن، بزرگترین پایانه حمل و نقل کالاهای عمومی این کشور، با قیمت 9.7 میلیارد دلار استرالیا به گروه QIC Private Capital استرالیا فروخته شد.

مقامات استان ویکتوریای استرالیا اعلام کردند که بندر ملبورن، بزرگترین پایانه حمل و نقل کالاهای عمومی این کشور، با قیمت 9.7 میلیارد دلار استرالیا (7.29 میلیارد دلار آمریکا) به گروه QIC Private Capital استرالیا فروخته شد.

به گزارش گروه بین‌الملل مارین تایمز، راس ایزریل، رئیس شرکت QIC Global Infrastructure، در بیانیه‌ای که توسط استانداری ویکتوریا منتشر شد، گفته است: "ما معتقدیم که این سرمایه‌گذاری منافع متنوع چشمگیری برای مشتریان ما به عنوان صاحبان بندر به همراه خواهد آورد. این سرمایه گذاری با نظام رگولاتوری مناسبی همراه است که از این زیرمجموعه زیرساختی گسترده حمایت می کند."

گروه QIC بخشی از کنسرسیوم Lonsdale است که قرارداد اجاره 50 ساله بندر ملبورن را برنده شده است.

از دیگر اعضای این گروه می‌توان به بازوی سرمایه‌گذاری استانداری کوئینزلند، صندوق سرمایه‌گذاری حاکمیتی Future Fund، شرکت Global Infrastructure Partners،Global Infrastructure Partners ، صندوق بازنشستگی کارکنان شهرداری اونتاریوی کانادا و  صندوق بازنشستگی کارکنان دولت در کالیفرنیای آمریکا نام برد.

به موجب این قرارداد استانداری ویکتوریا مسوولیت برنامه جامع توسعه بندری، قانونگذاری بندری و محیط زیستی، مدیریت بحران مناطق دریایی و واکنش به آلودگی های دریایی را  به گروه QIC Private Capital واگذار کرد.

همچنین 10 درصد از قیمت اجاره این بندر صرف سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیرساختی مناطق محلی و روستایی می‌شود. رقم این سرمایه‌گذاری به 970 میلیون دلار استرالیا می‌رسد.

واگذاری این بندر تحت برنامه خصوصی سازی دولت استرالیا اجرا شد. در این برنامه دولت استرالیا قصد خصوصی سازی بیش از 100 میلیارد دلار از دارایی های خود را دارد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: