کد خبر: ۹۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۸
سمینار همکاری‎های دریایی مشترک ایران و هلند و همچنین سمینار گردشگری دریایی امسال در حاشیه همایش صنایع دریایی برگزار می‎شود.
دبیر نمایشگاه بین‎المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران گفت:«هجدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی» از 27 الی 30 مهرماه در جزیره کیش،باهدف ارائه پیشنهادات اجرایی و استفاده از فرصت‎های پساتحریم برگزار می‌‎شود.

به گزارش خبرنگار مارین‎تایمز، پیمان مسعودزاده در چهارمین جلسه ستاد اجرایی «هجدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین‎المللی صنایع دریایی و دریانوردی» که عصر امروز به میزبانی شرکت ملی نفتکش برگزار شد، گفت: «هجدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی» از 27 الی 30 مهرماه با مشارکت ارگان‎ها و مراکز خصوصی و دولتی، کارشناسان و صاحبنظران دریایی در جزیره کیش، برگزار می‎شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه با هدف ارائه پیشنهادات اجرایی و استفاده از فرصت‎های پساتحریم برگزار می‌‎شود،گفت: تاکنون 200 شرکت داخلی و 100 شرکت خارجی از 20 کشور در این نمایشگاه ثبت‎نام کرده‎اند.

مسعودزاده با اشاره به برنامه‎های جانبی هجدهمین نمایشگاه بینالمللی صنایع دریایی و دریانوردی،گفت:علاوه بر معرفی طرح‎ها و محصولات جدید، یکی از برنامه‎های جانبی که هر سال برگزار می‎شود؛گشت‎های دریایی است که در این راستا امسال هم به درخواست شرکت‎های داخلی و خارجی، شناورهای جدید در اسکله کیش در معرض نمایش قرار میگیرند.

به گفته وی در نمایشگاه بینالمللی صنایع دریایی و دریانوردی، بزرگترین نقاشی دریایی ایران ترسیم می‎شود علاوه براین غرفههای‎ بومیان کیش و شهدای غواص در نظر گرفته شده است.

وی  از شرکت کنندگان در  این نمایشگاه خواست با توجه به حضور پررنگ شرکت‎های خارجی در این دوره، کلیه مولتی‎مدیاها، بروشورها و کارت‎ویزیت‎ها در دو زبان فارسی و انگلیسی به چاپ برسد.

در ادامه این نشست دبیر هجدهمین همایش صنایع دریایی، با اشاره به اهداف برگزاری این همایش، گفت:طرح اهمیت و جایگاه صنایع دریایی در اقتصاد کشور، بررسی و نقد مسائل و مشکلات صنایع دریایی، و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و فناوری در صنایع دریایی، بخشی از اهداف این همایش است.

سعید مظاهری، از ارائه شفاهی 50 مقاله و برگزاری 15 کارگاه آموزشی در این همایش خبر داد و گفت: برگزاری پانل تخصصی نفت و گاز دریایی، بخش دیگری از برنامه‎های این همایش است.

وی با اشاره به برگزاری سمینار همکاری‎های دریایی مشترک ایران و هلند در دومین روز این همایش گفت: در این همایش، سمینار گردشگری دریایی با همکاری منطقه آزاد کیش، برگزار می‎شود.

مظاهری ادامه داد: مکنزی گزارشی درباره اوضاع و چشمانداز اقتصادی ایران در دو تا سه دهه آینده منتشر کرده که بر اساس آن یکی از کلیدهای توسعه کشور تا سال 2035 سواحل و گردشگری است.


استقبال سرمایه‎گذاران کره و ترکیه برای احداث مارینا در ایران

در ادامه محمد سماواتیان کارشناس سازمان صنایع دریایی درباره برگزاری سمینار گردشگری در هجدهمین همایش صنایع دریایی، گفت: در حال برنامه‎ریزی برای برگزاری این سمینار هستیم و تا هفته اول مهر جزئیات آن اعلام می‎شود.

وی از استقبال سرمایه‎گذاران کشورهای کره‎جنوبی و ترکیه برای احداث مارینا در ایران خبر داد، گفت:یکی از اهداف ما برای توسعه گردشگری دریایی، احداث ماریناست و امیدواریم با رفع مشکلات بانکی، بتوانیم در این زمینه  به نتایج مطلوب برسیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: