کد خبر: ۸۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
وزارت کشتیرانی هند سهم این کشور در صنعت کشتی‎سازی جهان را تنها 0.45 درصد اعلام کرد.

وزارت کشتیرانی هند شهرهای تامیل نادو در جنوب شرقی، و گجرات در شمال غربی این کشور را برای تاسیس مراکز جدید کشتی‎سازی و دریایی در نظر گرفته است.

به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز،در گزارشی که این وزارتخانه تدوین کرده ،اشاره شده است که سهم هندوستان در صنعت کشتی‎سازی جهان تنها 0.45 درصد است. کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن در حال حاضر بزرگترین کشتی‎سازان جهان هستند.

وزارت کشتیرانی هند پیش بینی کرده است که با وجود رکود اقتصاد جهانی ،تقاضا برای کشتی‎سازی تا سال 2025 به 150 میلیون DWT می‎رسد  که  این رقم تا سال 2030 میلادی به 300 میلیون DWT افزایش می‎یابد. دلیل افزایش تقاضا رشد تجارت جهانی عنوان شده است.

بنابراین هند امیدوار است بتواند ظرفیت‎های کشتی‎سازی خود را افزایش دهد و از فرصت‎های پیش رو در کشتیرانی نظامی، کشتیرانی ساحلی و کشتیرانی تجاری بهره لازم را ببرد.

تاسیس یک مرکز فناوری دریایی در گجرات می‎تواند به صنایع فولاد منطقه، کشتی‎سازی‎های واقع در بنادر منطقه، و صنایع اوراق کشتی کمک نماید.

از سوی دیگر، انتظار می‎رود که مرکز دریایی تامیل نادو در منطقه ای به وسعت 100 هکتار متعلق به بندر کاماراجار ایجاد شود.

پیش بینی می‎شود که خدمات دریایی هند تا سال 2025 نزدیک به 0.2 درصد در GDP این کشور سهم داشته باشد. انتظار می رود GDP هند تا آن سال به شش تریلیون دلار افزایش یابد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: