آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۸۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵
در سال 2016 میلادی 191 فروند کشتی نفتکش خرید و فروش شده که در مقایسه با تعداد 303 فروند نفتکش سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است.

همزمان با رکود صنعت کشتیرانی و کاهش نرخ اجاره‎ها ،بازار خرید و فروش کشتی‎های نفتکش نیز دستخوش تغییراتی شده  بطوری که تعداد خرید و فروش نفتکش‎ها در فاصله ژوئن تا سپتامبر 2016 نصف شده است.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، موسسه تحقیقاتی Alibra Shipping Ltd. Research در تازه ترین گزارش خود آورده است که تا کنون در سال 2016 میلادی 191 فروند  کشتی نفتکش خرید و فروش شده که در مقایسه با تعداد 303 فروند نفتکش سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است. از این میان 15 فروند VLCC خرید و فروش شده است، سال گذشته در این مدت 42 فروند VLCC به فروش رفته بود.

از نظر قیمت، در حالیکه میانگین قیمت فروش یک فروند نفتکش VLCC در سال 2015 نزدیک به 98.9 میلیون دلار بود،امسال این رقم به 84.25 میلیون دلار رسیده است.

در همین حال، میانگین قیمت یک فروند VLCC پانزده ساله در سال 2015 برابر با 32.23 میلیون بود، حال آنکه امسال این رقم به 31.47 میلیون دلار رسیده است. این نشان می دهد که علاقه خریداران به خرید کشتی های با عمر بیشتر همچنان بالا است.

باب بورک، مدیرعامل Ridgebury Tankers یکی از خریداران کشتی‎های دست دوم، اظهار کرد: "نگاهی به نفتکش هایی که در آبهای آمریکا، هند، و چین  تردد می کنند، نشان می دهد که عمر همه آنها بالاست، فکر می‎کنم این موضوع به ایجاد توازن در بازارهای نفتکش کمک می کند. برای همین هم ما خرید کشتی های مسن‎تر را در دستور کار قرار دادیم".

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: