آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۸۷۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸
همایش ملی «جنگل حرا، انسان و آینده» یکم و دوم شهریور امسال در قشم برگزار می شود.

مدیر ژئوپارک قشم گفت: همایش ملی «جنگل حرا، انسان و آینده» با هدف دستیابی به آخرین دستاوردهای علمی و عملی در خصوص این ذخیره گاه زیست کره، یکم و دوم شهریور امسال در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار می شود.

به گزارش  مارین تایمز از روابط عمونی منطقه آزاد قشم، حمیدرضا محسن پور با بیان این مطلب گفت: تبیین اهمیت و ارزش های اکوسیستمی حرا به عنوان ذخیره گاه زیست کره، مدیریت بهینه و افزایش تعامل و هماهنگی بین دستگاه های مرتبط با این حوزه همچون حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و ژئوپارک و در نهایت جلب حداکثری مشارکت جامعه محلی، سه محور اصلی برگزاری این همایش است.

وی با بیان اینکه همایش یاد شده با همکاری دانشگاه های تهران، هرمزگان و تربیت مدرس برگزار می شود، افزود: همایش ملی «جنگل حرا، انسان و آینده» دارای دو پنل عملی و یک پنل مدیریتی است و از اساتید دانشگاهی و کارشناسان دستگاه های اجرایی مرتبط دعوت شده است تا آخرین دستاوردها و یافته های علمی و عملی خود در خصوص جنگل های حرا ارایه کنند.

مدیر ژئوپارک قشم با اشاره به اینکه یکم شهریور مصادف با بزرگداشت حکیم، فیلسوف و دانشمند ایرانی بوعلی سینا است، گفت: نام عملی گونه بارز جنگل های حرای قشم آویسینیا مارینا (Avicennia Marina) منسوب به این دانشمند است.

وی با بیان اینکه قرار بود همایش جنگل حرا، انسان و آینده، پنجم ماه جاری مصادف با روز جهانی مانگروها برگزار شود، افزود: ایام یاد شده با حضور بازرسان یونسکو جهت ارزیابی آخرین وضعیت ژئوپارک قشم همزمان و روز برگزاری به شهریور امسال موکول شد.

محسن پور اظهار کرد: در همایش یاد شده از چهار گروه شامل سازمان های مردم نهاد، جوامع محلی و کسانی که در حوزه های علمی و اجرایی دستاوردهای قابل توجهی در این حوزه داشته اند، تجلیل می شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: