آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۸۶۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
امید است با ورود کشتی پهن پیکر Tamina به عنوان اولین سرویس، آمد و رفت خطوط کشتیرانی کانتینری به بندر امام تداوم و گسترش یابد.

یک فروند کشتی پست پاناماکس کانتینری به ظرفیت 5500 TEUبه عنوان نخستین کشتی لاینر ورودی پس از برجام، 26 مردادماه سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی پهلو گرفت.

به گزارش مارین تایمز، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تلاش برای تردد کشتی‎های لاینر کانتینری به این بندر بزرگ تجاری کشور اظهار داشت: امید است با ورود کشتی پهن پیکر Tamina به عنوان اولین سرویس، آمد و رفت خطوط کشتیرانی کانتینری به این بندر تداوم و گسترش یابد.

عبداللهی در ادامه افزود: این شناور بزرگ با آبخور 14 متر از جمله بزرگترین کشتی‎هایی است که تاکنون در مجتمع بندری امام خمینی پهلو گرفته است.

وی در خصوص مزیتهای تردد این گونه کشتی ها از طریق خطوط کشتیرانی کانتینری اظهار داشت: با ادامه فعالیت این شناورها و برقراری خط کشتیرانی مذکور، ضمن ایجاد خط کشتیرانی مستقیم بین بندر امام خمینی با بنادر کشورهای کره، چین، هند و سریلانکا، تجارت استان خوزستان و نیمه غربی کشور از طریق بندر بزرگ تجاری تسهیل شده و کالاها و کانتینرهای صادراتی به طور مستقیم به بازارهای جهانی منتقل خواهد شد.

عبداللهی همچنین رشد و ارتقاء جایگاه بندر امام در تخلیه و بارگیری کالای کانتینری و افزایش ترافیک در آن را از دیگر مزایای برقراری خطوط جدید کانتینری عنوان و تأکید کردکه طی این سفر، کانتینرهای مربوط به بنادر بوشهر و خرمشهر،در بندرامام تخلیه شده و به وسیله شناورهای فیدر به مقصد بنادر مذکور حمل خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که با تداوم سفر شناورهای بزرگ کانتینری، امکان ترانشیپ کانتینرها به بنادر کشور عراق نیز در آینده نزدیک فراهم شود.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: