کد خبر: ۸۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸
بندر هامبورگ با تحویل‎گیری سه فروند جرثقیل دروازه ای جدید، آماده پهلودهی به کشتی‎هایی با ظرفیت 20 هزار TEU شد.

شرکت اپراتور بندری Hamburger Hafen und Logistik (HHLA) آلمان اعلام کرد که پایانه کانتینری Burchardkai (CTB) متعلق به این شرکت سه فروند جرثقیل دروازه‎ای جدید تحویل گرفته است که پایانه را قادر می‎کند کشتی‎هایی با ظرفیت 20 هزار TEU را بپذیرد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز،با اضافه شدن  این سه فروند جرثقیل جدید،  تعداد جرثقیل های پایانه CTB هم اکنون  به هشت فروند رسیده است. جرثقیل‎های جدید که از چین خریداری شده اند سفری 10 هفته ای از شانگهای به بندر هامبورگ داشتند.

پایانه CTB پیش از تحویل این جرثقیل‎ها از شرکت ZPMC چین، آزمایش های گسترده‎ای بر روی جرثقیل‎ها در محل ساخت آنها انجام داد.

کار نصب این جرثقیل ها در ماه‎های آینده انجام می شود و پس از انجام بازرسی نهایی، فعالیت این جرثقیل‎ها تا پایان سال 2016 میلادی آغاز می شود.

استفان بن، عضو هیئت مدیره HHLA گفت: "جرثقیل هایی که تحویل گرفته شدند بخشی کلیدی از برنامه بلندمدت ما برای ارتقای پایانه CTB است. مدتی است که تعداد توقف کشتی‎های بسیار بزرگ در این پایانه زیاد شده است".

جرثقیل های جدید پایانه CTB برای جابجایی کانتینر روی کشتی‎هایی با 24 ردیف عرضی طراحی شده اند. این جرثقیل ها با داشتن بازویی 74 متری می‎توانند بارگیری و تخلیه بار در کشتی هایی با ظرفیت بالای 20 هزار TEU را انجام دهند.

این جرثقیل ها می‎توانند 9 کانتینر روی یکدیگر را در یک حرکت بر روی عرشه جابجا نمایند. وزن هر جرثقیل دو هزار و 400 تن است و می‎تواند تا 110 تن بار را جابجا کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: