کد خبر: ۸۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷
بندر Payra واقع در جنوب بنگلادش با حضور نخست وزیر این کشور افتتاح شد.

بندر Payra واقع در جنوب بنگلادش با حضور نخست وزیر این کشور افتتاح شد و فعالیت های خود را به شکل محدود آغاز کرد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز،در نخستین گام این بندر پذیرای کشتی MV Fortune Bird بود که یک محموله سنگ از چین برای ساخت پل پادما به همراه داشت.

بر اساس گفته‎های مقامات بندر پایرا انتظار می رود که این بندر تا سال 2018 میلادی به طور کامل بهره برداری  و از همه ظرفیت‎های آن استفاده شود. با بهره برداری کامل از این بندر کشتی‎هایی با آبخور هشت تا 10 متر می‎توانند وارد بندر شوند.

گفته می شود که عملیات تخلیه و بارگیری در یندر پایرا بسیار سریعتر از بندر چیتاگونگ انجام خواهد شد. بندر چیتاگونگ بزرگترین بندر بنگلادش است و بیش از 90 درصد از حجم واردات و صادرات این کشور را در اختیار دارد.

شیخ حسینا، نخست وزیر بنگلادش، در مراسم افتتاح بندر پایرا گفت که با آغاز به کار این بندر بنگلادش می تواند به پتانسیل های بسیار زیاد منطقه دسترسی پیدا کند. وی همچنین خاطر نشان کرد که یک پایگاه نیروی دریایی نیز در بندر پایرا در حال ساخت است.

علاوه بر این پروژه های دیگری نیز که برای توسعه منطقه در نظر گرفته شده‎اند در این بندر در حال توسعه و ساخت هستند. این پروژه‎ها شامل یارد  کشتی‎سازی، کارگاه بازیافت کشتی، منطقه ویژه اقتصادی، و نیروگاه است.

شیخ حسینا هنوان کرد: "بندر پایرا در آینده به یک بندر آبهای عمیق تبدیل می‎شود و این منطقه را به مرکزی برای فعالیت های اقتصادی مبدل می کند".

ساخت این پروژه در سال 2013 آغاز شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: