آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۸۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
دریس با بیان اینکه با کمیته حقوقی اروند که در وزارت خارجه است هماهنگ هستیم، عنوان کرد: تاکنون 35 فروند مغروقه از اروندرود شناور‌سازی شده است
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان اینکه امسال عملیات تخلیه و بارگیری نسبت به سال گذشته رشد 15 درصدی داشت، گفت: تاکنون 35 فروند مغروقه از اروند شناور‌سازی شده است.

به گزارش مارین تایمز، عادل دریس با اشاره به اینکه استفاده از کالاهای داخلی باعث ایجاد اشتغال در کشور می‌شود، اظهار کرد: قاچاق بر خلاف سیاست‌های نظام و نقطه مقابل ایجاد اشتغال در کشور است که ما آن را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد:بندر شهرستان خرمشهر در گذشته از اهمیت و رونق خاصی برخوردار بود اما به علت ایجاد جنگ تحمیلی تمام زیرساخت‌های آن از بین رفت.

وی با بیان اینکه پس از جنگ از سوی کشور برای احیای اروند رود اقداماتی مصوب شد، تصریح کرد: برای ایجاد و تشکیل دفتر CBC با طرف‌های عراقی جلساتی تشکیل شد و آنها صراحتا نظرات ما را قبول کردند و اکنون برای ایجاد باید مقدماتی توسط وزارت امور خارجه انجام شود.

دریس با بیان اینکه با کمیته حقوقی اروند که در وزارت خارجه است هماهنگ هستیم، عنوان کرد: تاکنون 35 فروند مغروقه از اروندرود شناور‌سازی شده است.

بر اساس سخنان این مقام مسوول در اداره بنادر ودریانوردی خرمشهر، 39 فروند مغروقه در دست اکران قرار گرفت و شرکت صدف برای واگذاری آنها انتخاب شد، که مبلغ آن 625 میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: حجم لایروبی مورد نیاز برای رسیدن به عمق 9 متری بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، مستلزم 35 میلیون متر مکعب است که نیاز به 210 میلیون یورو اعتبار دارد و سازمان بنادر به تنهایی قادر به شناورسازی نیست، البته سازمان منطقه آزاد هم در حال کمک است.

دریس تصریح کرد: واگذاری ترمینال کانتینری به بخش خصوصی شرکت ترمینال جنوب خط به مدت 15 سال و با اعتبار 86 میلیارد تومان از بزرگترین پروژه‌های اداره بندر و دریانوردی خرمشهر است که یک ترمینال استاندارد و با تجهیزات کامل است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در رابطه با اسکله‌های چهار پست، تصریح کرد: اسکله‌های چهار پست از قدیمی‌ترین اسکله‌های بندر است که با اعتبار 161 میلیارد ریال در کمتر از  دو  سال بازسازی می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: