کد خبر: ۸۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
مجمع سالیانه شرکت صدرا امسال در فضایی متفاوت از سال های قبل و به دور از حاشیه برگزار شد.

مجمع سالیانه صدرا امسال در فضایی متفاوت از سال‎های قبل و به دور ازحاشیه برگزار شد بطوری که چشم انداز روشنی برای صدرا ترسیم می کرد و سهامداران پس از سال ها ناامیدی از اوضاع داخلی شرکت،در انتظار تحقق وعده‎های داده شده در دو سال پیش رو قرار گرفتند.

به  گزارش مارین تایمز، یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در مجمع امسال تغییر و میل مدیریت به سمت قرارگاه خاتم بود که از 17 بهمن 94 آغاز به کار کرد.این تحول با احیای مجدد صدرا، نمونه بارزی از تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نشان داده شد.موضوعی که انتظار می رود در سال 95 و 96 تحقق عملی آن را در صورت‎های مالی دوره های بعدی شرکت صدرا شاهد باشیم.

کاهش بدهی بانکی صدرا

بدهی بانکی شرکت صدرا  که حدودا از مبلغ 700 میلیارد تومان اولیه، به دلیل تاخیر در پرداخت و کارمزد و ... به 2000 میلیارد تومان افزایش یافته بود، با مذاکرات قرارگاه با بانک‎های طرف حساب و البته مساعدت دولت این مبلغ به 1000 میلیارد تومان کاهش یافته است.

این بدهی را قرارگاه از طریق اوراق قرضه به بانک‎ها پرداخت کرده است و تسهیلات مالی صدرا به بانک ها صفر شده و 1000 میلیارد تومان حساب پرداختنی صدرا به قرارگاه افزوده شده است.
با این شرایط کلیه اموال وثیقه و توقیفی صدرا که در اختیار بانک ها بوده، آزاد شده است و در اختیار این شرکت است.

از سوی دیگر صدرا مبلغ 680 میلیارد تومان بدهی به سازمان مالیاتی داشت که از این رقم 310 میلیارد تومان مشمول بخشودگی مالیات شده است و باقی بدهی طی 18 قسط پس از دو سال پرداخت.

همچنین حدود 950 میلیارد تومان از تجهیزات و کالاهای صدرا که بین 700 تا 1400 روز کاری در گمرک مانده بود را با ضمانت قرارگاه ترخیص کرده‎اند و هم اکنون کلیه این اموال در اختیار شرکت است.

رفع مشکل جزیره صدرا

جزیره 270 هکتاری صدرا مشکل صدور سند دارد که هم اکنون با دستور وزیر مسکن و مساعدت سایر نهادها، کارگروهی تشکیل شده است که با تفاهم سند جزیره از وزارت راه و شهرسازی به نام شرکت منتقل شود.


همچنین مشکل گمرکی و منطقه آزاد اقتصادی شدن بوشهر در حال مرتفع شدن است و با تحقق این موضوع، جزیره صدرا هم منطقه ویژه اقتصادی خواهد شد و این جزیره گمرک صدرا خواهد شد و البته پذیرای سایر سرمایه گذاران نیز خواهد بود.

بخشودگی 18 میلیارد تومان از بدهی صدرا

یک برگ برنده دیگر برای صدرا تخفیف بیمه و تأمین اجتماعی بود که با مدیریت جدید اتفاق افتاد. بدهی صدرا به مجموعه بیمه بیش از 50 میلیارد تومان بوده است که با بررسی های جدید و اعتراض صدرا، 18 میلیارد تومان از این بدهی بخشیده شده است، حدود شش میلیارد تومان پرداخت شده و باقی بصورت اقساطی پرداخت خواهد شد.


مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: