کد خبر: ۸۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام کرد: یکی از شاخص‌ترین دستاورد‌های برجام را می‌توان افزایش دو برابری صادرات نفت کشور دانست.
با اجرای برجام زیرساخت‌های توسعه صادرات نفت فراهم شده و اسکله‌ها و مخازن نوسازی شده است.

به گزارش مارین تایمز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در جلسه اقتصاد مقاومتی شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه افزایش ٢ برابری صادرات نفت کشور از آثار برجام است؛ گفت: دست‌اندرکاران صنعت نفت از مدت‌ها پیش از برجام مقدمات و زمینه‌های افزایش سریع تولید و صادرات نفت پس از رفع تحریم‌ها را فراهم کردند.

سید پیروز موسوی تصریح کرد: در راستای سیاست‌های کلان و راهبردی وزارت نفت و در راس آن شرکت ملی نفت ایران به‌عنوان متولی تولید و صادرات، زیرساخت‌های لازم برای افزایش تولید و همچنین بازاریابی و احیای مشتریان پیشین آغاز شده که تاکنون با توجه به آمار مستند ارائه شده این مهم محقق شده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای برجام این فرصت را ایجاد کرده است تا ایران بتواند از فناوری‌های نو دنیا استفاده کند و سرمایه‌های خارجی را با انتخاب خود جذب کند.

موسوی افزود: برای این کار تدابیر لازم اندیشیده شد و مدل جدید قراردادهای نفتی تدوین شده است که می‌تواند فانوس راه باشد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران ادامه داد: صنعت نفت بیشترین بهره را از برجام برده است؛ یکی از شاخص‌ترین دستاورد برجام را می‎توان افزایش دو برابری صادرات نفت کشور دانست.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: