کد خبر: ۸۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲
در حالی امسال 60 فروند کشتی کروز به آسیا سفر خواهند کرد که این تعداد در سال 2013 برابر با 43 فروند، و در سال 2015 نیز 52 فروند بوده است.
انجمن بین المللی کشتی‎های کروز (CLIA) در تازه‎ترین گزارش خود به نام روند فعالیت کشتی‎های کروز در آسیا در سال 2016 ، عنوان کرده است که صنعت کشتی‎های کروز یا تفریحی در قاره آسیا با سرعت زیاد در حال گسترش است و نشانه‎ای از آهسته شدن این روند به چشم نمی‎خورد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز،در همین حال، بر اساس مطالعه انجام شده توسط CLIA تعداد مسافران کشتی‎های کروز اقیانوس‎پیما سال به سال در حال افزایش است به طوری که در سال 2015 نسبت به سال 2014 تعداد مسافران این کشتی‎ها با نزدیک به 24 درصد افزایش به 2.08 میلیون نفر رسید.

این در حالی است که در این مدت  رشد قابل توجهی در توسعه ناوگان ، ظرفیت حمل و نقل مسافر، و نیز مقاصد کشتی‎های کروز در آسیا مشاهده شده است.

سیندی داوست، رئیس انجمن بین المللی کشتی های کروز، گفت: "صنعت کشتی های کروز بسیار زیرک و چابک بوده و توانسته است به سرعت به تقاضای سفر با کشتی های کروز در آسیا پاسخ دهد. این صنعت در واکنش به تقاضا در آسیا  توانست کشتی‎های کروز با لوازم و تجهیزات متناسب با نیازهای بازار آسیا را تولید کند و وارد این منطقه نماید."

بر اساس تحقیق جدید CLIA تعداد کشتی‎های کروز و سفرهای تفریحی که در منطقه آسیا انجام می شود رشد زیادی دارد به طوریکه تنها در سال 2016 میلادی نزدیک به یک هزار و 560 سفر در این منطقه تنظیم شده که در مقایسه با آمار سفرهای سال گذشته 43 درصد افزایش نشان می دهد.

در حالی امسال 60 فروند کشتی کروز به آسیا سفر خواهند کرد که این تعداد در سال 2013 برابر با 43 فروند، و در سال 2015 نیز 52 فروند بوده است. همچنین ظرفیت حمل مسافر  توسط این کشتی‎ها نیز در آسیا 51 درصد نسبت به سال پیش افزایش یافته و انتظار می‎رود امسال به 3.2 میلیون نفر برسد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: