کد خبر: ۸۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹
با راه‌اندازی سرویس جدید خط کشتیرانی لاینر کره‌ای هایوندای در بزرگترین بندر بازرگانی ایران پس از اجرایی شدن برجام، 14 شرکت کشتیرانی لاینر به بندر شهیدرجایی بازگشته اند
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: کشتی کانتینر بر هایوندای گلوری (GLORI HYUNDAI)کره جنوبی با ظرفیت حمل 4800 کانتینر، در اسکله پنج ترمینال یک بندر شهیدرجایی پهلو گرفت.

به گزارش مارین تایمز، ابراهیم ایدنی افزود: این کشتی متعلق به سرویس CME به عنوان زیرمجموعه شرکت معتبر کشتیرانی هایوندای(HYUNDAI) یکی از 10 خط کشتیرانی بزرگ جهان است و چهاردهمین خط مستقیم کانتینری (لاینر) محسوب می شود که پس از برجام به بندر شهید رجایی بازگشته است.

وی بیان داشت: این کشتی 995 TEU کانتینر وارداتی را تخلیه و یکهزار و 421 TEU کانتینر را بارگیری کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، مبدا این کشتی را بنادر کشور چین و مقصد بعدی آن را بندر سنگاپور اعلام کرد و گفت: این خط کشتیرانی از این پس با 2 سرویس هفتگی چهارهزار TEU کانتینر را در بندر شهیدرجایی تخلیه و بارگیری می کند.

ایدنی، استفاده از بازار 80 میلیونی ایران و کوتاه بودن 70 کیلومتری مسیر بندر شهید رجایی در تنگه هرمز نسبت به بنادر دیگر کشورها را از جمله جذابیت هایی دانست که خطوط کانتینری بین‌المللی تمایل دارند با حضور در بندر شهید رجایی از آن بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون، 680 هزار TEU کانتینر در بندر شهیدرجایی جابه‌جا شده که 27 درصد نسبت به مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در پی بازگشت خطوط مستقیم کشتیرانی‌های بین‌المللی به بندر شهیدرجایی پس از اجرایی شدن برجام ، کالاها 2هفته زودتر در چرخه حمل و نقل دریایی جابه‌جا شده‌اند.

این مقام مسوول گفت: با افزایش تعاملات بین‌المللی، عرضه و تقاضا و اشتغال در بخش فعالیت‌های اقتصادی دریا محور افزایش یافته و دست بنادر واسطه از چرخه تبادلات تجاری بین‌المللی ایران کوتاه شده است.

وی در پایان ضمن اشاره به ظرفیت جابه‌جایی سالانه سه میلیون و300TEU کانتینر در بندر شهیدرجایی یادآورشد: حمل کانتینر پیشرفته‌ترین شیوه حمل از نظر ایمنی، سرعت و سهولت جابه‌جایی بین بنادر دنیا است.

بر اساس گزارش روابط عمومی بنادر و دریانوردی هرمزگان، با راه‌اندازی سرویس جدید خط کشتیرانی لاینر کره‌ای هایوندای در بزرگترین بندر بازرگانی ایران (بندرشهید رجایی) پس از اجرایی شدن برجام، 14 شرکت کشتیرانی لاینر به بندر شهیدرجایی بازگشته اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: