کد خبر: ۸۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱
آسیایی‎ها خواهان تجدید نظر در تصمیم "محدودکننده" اتحادیه اروپا در اوراق کشتی‎ها شدند.

اجلاس مالکان کشتی آسیا (ASF) با اعزام هیئتی به لندن خواستار گفتگو با همتایان اروپایی خود برای بررسی بهترین راه حل مقابله با قانون اوراق کشتی (SRR) مصوبه اتحادیه اروپا شد که بواسطه آن با به رسمیت نشناختن فعالیت مراکز اوراق کوچک، حداقل دو سوم ظرفیت اوراق کشتی جهان نادیده گرفته می شود.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، اچ ال سو، یکی از اعضای هیئت اعزامی ASF که از سوی اتحادیه ملی مالکان کشتی چین به این هیئت پیوسته است، اظهار کرد که نقطه نظر آسیایی‎ها بسیار ساده است. وی گفت که استانداردهای جهانی که در کنوانسیون هنگ کنگ در مورد بازیافت ایمن و دوستدار محیط زیست کشتی‎ها (HKC) آمده است، باید تنها استانداردی باشد که فعالیت های اوراق کشتی را شامل می‎شود.

سو افزود: "ما می خواهیم HKC استاندارد جهانی باشد و بر این خواسته پافشاری می کنیم". وی معتقد است که این رویه تمامی یاردهای اوراق تبعیت کننده از قوانین (کوچک و بزرگ) را شامل می شود.

این مقام چینی تامید کرد: "اتحادیه اروپا فهرستی از یاردهای  اوراق مورد تائید خود را برای کشتی‎های تحت پرچم اروپا ارائه کرده است. ما معتقدیم تا زمانیکه روش های به گل اندازی کشتی ها مطابق HKC باشد باید در این فهرست قرار بگیرد".

هم اکنون تنها استانداردی که اتحادیه اروپا به آن استناد می‎کند منجر به حذف تمامی یاردهای اوراق جنوب شرق آسیا می‎شود که روش‎های اوراق آنها تهدیدی برای محیط زیست منطقه محسوب می شود.

در همین حال، کیجی تومودا، رئیس کمیته اوراق سازی کشتی در اتحادیه مالکان کشتی ژاپن نیز گفت که نخستین پیش نویس SRR قبل از ترجمه آن به زبان انگلیسی مطابق با HKC بود. در آن پیش نویس مراکز اوراق که شرایط خود را برای محافظت از محیط زیست و کارگران ارتقا می دادند، در فهرست مورد تائید اتحادیه اروپا قرار می گرفتند. تومودا ابراز امیدواری کرد که اتحادیه اروپا از موضع سرسختانه خود کوتاه بیاید.

وی گفت: "اگر SRR را آنگونه که هست قرائت کنیم آنگاه هیچ یک از مراکز اوراق نمی توانند استانداردهای لازم را کسب کنند. موضوع اینجاست که آیا اتحادیه اروپا می خواهد به روح اولیه قوانین بازگردد یا خیر؟ زبان و مفاد قوانین بسیار مهم هستند".

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: