کد خبر: ۸۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۶
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت : در بنادر گیلان به دنبال رویکردهای جدیدی هستیم که یکی از آنها تغییر نوع حمل و نقل به حمل و نقل کانتینری است.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر از تاسیسات بندری و پروژه‎های در دست ساخت بنادر گیلان (اسکله‎های جدید، موج شکن‎های جدید، محوطه‎ها، انبارها و سیلوها بازدید کرد.

به گزارش مارین تایمز،‌ در این بازدید مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان به عملکرد بندر انزلی و ظرفیتهای آن اشاره کرد و اظهار داشت: در بنادر گیلان به دنبال رویکردهای جدیدی هستیم که یکی از آنها تغییر نوع حمل و نقل به حمل و نقل کانتینری است و اولین محموله صادراتی که میوه سیب است با کانتینر از بندرانزلی صادر خواهد شد.

حسین چراغی ساخت مجتمع گردشگری دریایی(مارینا) را رویکرد دیگر بنادر گیلان عنوان کرد و افزود: ساخت این مجتمع گردشگری دریایی در بندرانزلی بعنوان اولین مجتمع گردشگری در ایران است و ظرفیت این سرمایه‎گذاری در بندر انزلی بسیار بالاست و این پروژه در مرحله فراخوان قرار دارد و بخش خصوصی با ورود در این بخش با توجه به پتانسیل بالایی که در منطقه وجود دارد می‎تواند موفق باشد.

معاون مهندسی و توسعه زیربنایی سازمان بنادر نیز ضمن اظهار خورسندی از پیشرفت پروژه‎ها در بندرانزلی افزود: سعی و تلاش ما این است که مشکلات به حداقل برسد و پروژهها در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

مهندس علی آبادی خاطرنشان کرد: گردشگری دریایی از اولویت‎های سازمان بنادر و دریانوردی است و از سرمایه گذاری دراین بخش حمایت می‎کند.

وی در ادامه سخنان خود به قدمت بندر انزلی و اهمیت این بندر در شمال و حوزه خزر اشاره و اظهار امیدواری کرد تا توسعه و پیشرفت این بندر بیش از پیش سرعت گیرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: