کد خبر: ۸۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶
اوپک به مذاکرات غیر رسمی خود برای تثبیت قیمت نفت ادامه می‎دهد.

رئیس سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) روز دوشنبه (18 مرداد 95) اعلام کرد که اوپک در ماه سپتامبر 2016 به مذاکرات غیر رسمی خود برای تثبیت قیمت نفت ادامه می دهد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، این در حالی است که کشورهای تولیدکننده نفت در هفته‎های اخیر دوباره با افت قیمت نفت روبرو شده و از آن بیم دارند.

محمد بن صالح الصدا، وزیر انرژی قطر، اظهار کرد که اوپک به شکل مداوم در حال مذاکره برای پیدا کردن راهی است که بتواند ثبات را به بازارهای نفتی بازگرداند.

الصدا گفت: "اوپک همه تحولات را از نزدیک دنبال می‎کند و به طور مداوم در ارتباط به همه اعضای خود است تا بتواند راهی و وسیله ای بیابد که ثبات را به بازارهای نفت بازگرداند."

وی افزود که نشست غیر رسمی اعضای اوپک در حاشیه کنفرانس انرژی الجزایر که در روزهای 26 تا 28 سپتامبر 2016 (5 تا 7 مهر 95) برگزار می شود.

الصدا که دید مثبتی نسبت به وضعیت بازار دارد، گفت که انتظار می رفت تقاضای نفت در نیمه دوم امسال تقویت شود و عرضه نفت خام کاهش یابد. وی تاکید کرد: "انتظار برای تقاضای بالاتر نفت در سه ماهه سوم و چهارم امسال، همزمان با کاهش عرضه نفت، تحلیلگران را به این نتیجه رسانده است که شرایط افت قیمت کنونی موقتی است و قیمت نفت تا پایان سال دوباره افزایش خواهد یافت."

با وجود این برخی از اعضای اوپک امیدی به نتیجه نشست الجزایر ندارند و آن را مشابه نشست دوحه می دانند. اما همه اینها بستگی دارد به اینکه آیا روسیه در این نشست شرکت کند یا خیر.

الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه دیروز اعلام کرد که در صورت افت بیشتر قیمت نفت کشورش حاضر است با اوپک برای محدود کردن تولید نفت به گفتگو بنشیند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: