کد خبر: ۸۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
تا پایان دولت یازدهم
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: امسال، سال بسیار خوبی برای صنعت پتروشیمی کشور است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با بیان اینکه امسال، سال بسیار خوبی برای صنعت پتروشیمی است، اظهار کرد: در سال 95 و همچنین نیمه اول سال 96 یعنی تا پایان دولت یازدهم حدود 15 طرح پتروشیمی راه‎اندازی خواهد شد که با افتتاح آنها حدود شش الی هفت میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی اضافه می شود.

مرضیه شاهدایی در گفتگو با خبرنگار مارین تایمز با اشاره به اینکه صادرات محصولات پتروشیمی در سال 91 بالغ بر 15.8 میلیون تن بود که این رقم در سال 94 به 18.8 میلیون تن در روز رسید، گفت: این ارقام نشان می‎دهد که از ابتدای دولت یازدهم تاکنون صادرات محصولات پتروشیمی کشور  سه میلیون تن افزایش داشته است.

وی در خصوص وضعیت تولید محصولات پتروشیمی در سال‎های 91 الی 94 اظهار کرد: در سال 91 حجم تولید محصولات پتروشیمی 41 میلیون تن و در سال 94 حدود 46 میلیون تن بود. به عبارت دیگر تولید محصولات پتروشیمی در طول این سه سال ، پنج میلیون تن افزایش داشته است.

شاهدایی در مورد حجم فروش محصولات پتروشیمی نیز تصریح کرد: کل فروش این محصولات در سال 91 حدود 29 میلیون تن و در سال 94 بالغ بر 33 میلیون تن بوده است.

وی با اشاره به کاهش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی و تاثیر آن بر ارزش فروش محصولات پتروشیمی گفت: با وجود آنکه حجم تولید و فروش تولیدات پتروشیمی در طی دولت یازدهم رشد داشته اما ارزش فروش این محصولات با کاهش قیمت نفت خام چندانی نکرده است.

معاون وزیر نفت با اشاره به تکمیل فازهای نیمه کاره میدان گازی پارس جنوبی تا سال 97 تصریح کرد: با تکمیل فاز های میدان مشترک پارس جنوبی، واحدهای پتروشیمی می‎توانند از ظرفیت خالی خود نیز استفاده کنند که این امر حجم تولید محصولات پتروشیمی را بیشتر خواهد کرد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: