کد خبر: ۸۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
همزمان با کاهش تقاضای نفت پالایشگاه‎های مستقل نفت چین،واردات نفت این کشور به کمترین سطح خود در شش ماه گذشته رسید.

همزمان با کاهش تقاضای نفت پالایشگاه های مستقل نفت چین واردات نفت این کشور به کمترین سطح خود در شش ماه گذشته رسید، این در حالی است که صادرات سوخت چین به حد نصاب تازه ای رسید.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز،بر اساس اطلاعاتی که روزدوشنبه (18 مرداد 95) توسط گمرک چین منتشر شد، این کشور به عنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی در جهان، طی ماه جولای 2016 در مجموع 31.07 میلیون تن نفت وارد کرد. این میزان واردات برابر با روزانه 7.35 میلیون بشکه نفت است که کمترین سطح واردات چین از ماه ژانویه امسال محسوب می شود.

در همین حال، صادرات سوخت چین طی ماه جولای به 2.49 میلیون تن رسید.

موسسه تحقیقاتی BMI در تازه ترین تحلیل خود از بازار نفت چین اعلام کرده است که در حالیکه عطش چین در نیمه نخست امسال برای واردات نفت از دیگر کشورها 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش بیشتر شده بود، باید انتظار کاهش آن را در ادامه سال داشت. چرا که زیرساخت‎های این کشور برای واردات بیشتر نفت فراهم نیست و نیز تعمیرات فصلی پیش روی پالایشگاه های خصوصی این کشور خرید نفت را کاهش می دهد.

امی سان، تحلیلگر موسسه ICIS China اظهار کرد: "خرید نفت توسط پالایشگاه های خصوصی در سه ماهه سوم سال به دلیل آغاز فصل تعمیرات کاهش می یابد."

مجموع واردات نفتی و غیر نفتی چین در ماه جولای امسال از نظر ارزش 12.5 درصد (به دلار آمریکا) کاهش یافت و این نگرانی را تشدید کرد که شرایط داخلی چین دوباره در حال ضعیف شدن است.

از سوی دیگر، واردات ذغال سنگ این کشور در ماه گذشته با 2.5 درصد کاهش به 21.21 میلیون تن رسید.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: