کد خبر: ۸۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
نخستین کشتی کروز ایران در جنوب کشور که قرار بود در تابستان در مسیر کیش فعال شود؛ پاییز امسال از ترکیه به این جزیره می‎رسد.
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه کشتی کروز پاییز به جزیره کیش می‎رسد، گفت: امیدواریم با ورود این کشتی به ناوگان دریایی تفریحی کیش و عملی شدن طرح رالی باس برای مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها گردشگری در منطقه آزاد کیش متحول شود.

به گزارش خبرنگار مارین‎تایمز، چندی پیش علی اصغر مونسان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از انجام مذاکراتی برای خرید یک فروند کشتی کروز با ظرفیت 500 مسافر و150 خودرو خبر داده و گفته بود تلاش می‌کنیم این کشتی به جشنواره نوزدهم تابستانی کیش برسد، اما با وجود اینکه جشنواره نوزدهم تابستانی کیش در حال برگزاری است، این کشتی هنوز خریداری نشده و به آب‎های ایران نیامده است به همین منظور موضوع خرید کشتی کروز و استفاده از آن در گردشگری دریایی کیش را از معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش جویا شدیم که گفت: با تاکید دبیر شورایعالی مناطق آزاد قرار است این کشتی خریداری و باعث فعال‎تر شدن گردشگری دریایی در این منطقه شود.

محمد محب‌خدایی در گفتگو با مارین‌تایمز با اشاره به اینکه در مراحل خرید کشتی کروز مشکلاتی داشتیم، اظهار کرد: با این وجود در پی رفع مشکلات به وجود آمده درباره چگونگی خرید این کشتی و انتقال پول آن هستیم به همین منظور تمهیداتی را اندیشیده‎ایم که امیدواریم با اجرای آنها موفق به خرید هرچه زودتر این کشتی شویم.

وی با اشاره به اینکه سه برهه زمانی برای گردشگری به نام فصل کم مسافر، پرمسافر و بدون مسافر داریم که در کیش فصل بدون مسافر تعریفی ندارد، گفت: البته برای سازمان منطقه آزاد کیش بهتر آن است که آغاز فعالیت کشتی کروز در این منطقه در فصل پرمسافر مثل پاییز باشد زیرا در آن فصل مسافران بیش از دیگر فصل‎ها می‎توانند از دریا و تفریحات دریایی لذت ببرند به همین منظور در تلاشیم تا ورود کشتی کروز به کیش در پاییز اتفاق بیفتد.

محبخدایی یادآور شد: این کشتی از ترکیه به سمت ایران حرکت کرده و به ساحل کیش خواهد رسید. پس از آن برای مالکیت کشتی نیز در نظر داریم تا آن را به صورت اجاره به شرط تملیک به بخش خصوصی علاقه‎مند و با تجربه در این زمینه واگذار کنیم.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد کیش در حال حاضر نیز کشتی و شناورهای مختلف تفریحی دارد، خاطرنشان کرد: با ورود این کشتی تحولی در ناوگان دریایی تفریحی کیش ایجاد خواهد شد زیرا تاکنون هیچ کدام از شناورهای تفریحی ما، حالت کروز نداشتند اما با ورود این کشتی به جزیره کیش، تبادل گردشگر با بندرعباس، چابهار، جزیره قشم و سایر جزایر صورت خواهد گرفت. بنابراین می‎توان ادعا کرد که کیش با کروز سردمدار گردشگری دریایی می‌شود.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: با تبادل مسافر در بین این جزیره و جزایر و بنادر دیگر، گردشگران در یک چرخه و حلقه تفریحی قرار می‎گیرند و با سفر به یکی از این نقاط می‎توانند جزایر و بنادر دیگر را از نزدیک دیده و در آنها تفریح کنند به بیان دیگر جزیره کیش از تک مقصدی خارج شده و گردشگر می‎تواند مقصدهای مختلف را کنار هم داشته باشد.

هنوز طرح جدیدی برای هتل‌های دریایی دریافت نکرده‌ایم

وی با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن احداث هتل ترنج به عنوان یک هتل دریایی در جزیره کیش اظهار کرد: خوشبختانه این هتل، هتل موفقی بود، به خوبی و در بهترین حالت احداث شد و اکنون که زمان کم مسافر جزیره کیش است ضریب اشغال این هتل حتی به 80 درصد هم رسیده است.

محب‎خدایی با اشاره به اینکه بعد از این هتل هنوز طرح جدیدی برای احداث هتل‎های اینچنینی از بخش خصوصی دریافت نکرده‎ایم، گفت: به دلیل مرجانی بودن این جزیره به جز هتل ترنج هنوز طرح‎های دیگری شبیه به آن به دستمان نرسیده است و طرح پیشنهادی نداشته‎ایم، این در حالی است که برای ایجاد چنین طرح‌هایی مطالعات عمیق و دقیقی باید صورت گیرد تا به محیط زیست دریا در این منطقه آسیب نرساند.

«رالی باس» نیز به پاییز کشید

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش نیز درباره استفاده از انواع مختلف حمل و نقل در انتقال گردشگر به کیش، تاکید کرد: در این زمینه برنامه‎ای را با نام «رالی‎باس» تدارک دیده‎ایم که به پدربزرگ و مادربزرگ‎ها خدمات ارائه می‎دهد. این برنامه را نیز برای نخستین بار در پایین آغاز خواهیم کرد.

محب‌خدایی با اشاره به افزایش 25 درصدی سفرهای دریای به مقصد کیش از استان‎های همجوار گفت: امیدواریم با اجرای طرح رالی باس و ورود کشی کروز به منطقه آزاد کیش، گردشگری در این منطقه متحول شده و از استان‎های مختلف گردشگران به جزیره زیبای کیش جذب شوند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: