کد خبر: ۸۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از طرح توسعه بندر تجاري لنگه بازديد كرد.

عضو هیات عامل و معاون  امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور در جريان سفر به منطقه غرب استان هرمزگان، از طرح توسعه بندر تجاري لنگه بازديد كرد.

به گزارش مارین تایمز، محمد راستاد در ابتدای حضور خود در شهرستان بندر لنگه با آیت الله سید محمد جواد رکنی نماینده ولی فقیه و امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ادامه، معاون  امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور ضمن بازديد از بخش های مختلف اداره بنادر و دريانوردي بندر لنگه از طرح هاي توسعه اي اين مجموعه بندری همچون اطاله موج شكن، تعميرات اساسي اسكله ها و محوطه سازي و افزايش پسكرانه ديدن كرده و از نزديك در جريان روند اجراي پروژه لايروبي اين بندر قرار گرفت.

وی همچنین در بخش دیگری از این بازدید، طی دیدار چهره به چهره با صاحبان و مالکان شناور و دیگر فعالان حوزه حمل و نقل دریایی، به صحبت ها و دغدغه ها آنها گوش فرا داد و برای رفع و رجوع مسایل مطرح شده، دستوراتی صادر کرد.

محمود صابری مدير اداره بنادر و دريانوردي بندر لنگه در حاشيه اين بازديد به بيان گزارشي از عملکرد این بندر و محورهاي مهم تجاري- مسافري و همچنين آخرين وضعيت فازهاي توسعه دريايي در حال اجرا، پرداخت.

صابری گفت: با اجراي فاز اول و دوم طرح توسعه دريايي بندرلنگه، طول موج شكن اين بندر از 1500 متر به 1975 متر و مساحت حوضچه نيز از 10 هكتار به 30 هكتار رسيده است.

به گفته وی، در حال حاضر، فاز سوم پروژه لایروبی شامل 25 درصد نهایی از مساحت 30 هکتاری حوضچه در حال اجراست.

مدير اداره بنادر و دريانوردي بندر لنگه خاطرنشان کرد: با بهره برداري كامل از طرح توسعه دريايي بندرلنگه امكان پهلوگيري شناورهاي با ظرفيت پنج هزار تن با آبخور 5.5 متر و كشتي هاي كانتينري در اين بندر فراهم مي شود. همچنين، پس از پايان لايروبي، بيش از 9 هكتار محوطه جديد نيز در اين بندر استحصال خواهد شد.

گفتني است، تني چند از ديگر مدیران حوزه معاونت دریایی سازمان بنادر، مقامات محلی و اصحاب رسانه شهرستان بندر لنگه، در اين بازديد حضور داشتند.

يادآور مي شود، بندر لنگه با دارا بودن 500 متر اسكله و 35 هكتار وسعت به عنوان اصلي ترين بندر منطقه غرب هرمزگان در اقتصاد دريايي كشور نقش آفريني مي كند و علاوه بر صادرات كالا، پشتياني از فعاليت هاي ترانزيتي، وارداتي و كابوتاژ را نيز بر عهده دارد.

براساس اين گزارش، اتصال از سه جهت به شبكه جاده اي كشور، موقعيت مناسب قرارگيري بندر به لحاظ جغرافيايي، نزديكي به تنگه هرمز و آب هاي بين المللي، وضعيت مناسب توسعه فيزيكي طي ساليان اخير و ارتباط قوي ساكنان آن با اتباع كشورهاي حاشيه خليج فارس در كنار مديريت اصولي و تأثيرگذار حوزه دريايي و بندري در اين خطه باعث شده بندر تجاري لنگه همچنان در عرصه ملي و بين المللي حرف هاي زيادي براي گفتن داشته باشد و به عنوان يكي از كانون هاي ثقل تجارت دريايي در ساحل شمالي خليج فارس قلمداد شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: