کد خبر: ۸۳۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵
تعداد دزدی‎های دریایی و سرقت‎های مسلحانه از کشتی‎ها در آبهای آسیا در نیمه نخست سال جاری میلادی نزدیک به 64 درصد کاهش یافت.

سازمان توافق همکاری‎های منطقه‎ای در زمینه مبارزه با دزدی و سرقت‎های مسلحانه دریایی از کشتی ها در آسیا (ReCAAP) در گزارش نیم سال خود اعلام کرد که تعداد دزدی های دریایی و سرقت‎های مسلحانه از کشتی‎ها در آبهای آسیا در فاصله ماه‎های ژانویه تا ژوئن 2016 نزدیک به 64 درصد کاهش یافته است.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، این در حالی است که بر اساس این گزارش همچنان در زمینه ربودن خدمه کشتی‎ها در آب‎های آسیا نگرانی‎ها به قوت خود باقی است. از ماه مارس امسال تاکنون در این منطقه چهار فقره ربودن خدمه کشتی‎ها گزارش شده است.

در این گزارش ReCAAP از تمامی افسران کشتی و خدمه آنها خواسته است تا نهایت احتیاط را به ویژه در مواقع عبور از مسیرهای خطرناک لحاظ نمایند و از کشورهایی که در این مناطق قرار دارند خواسته است که گشت زنی و نظارت بر این مناطق را افزایش دهند.

در مجموع طی ژانویه تا ژوئن امسال 41 فقره دزدی دریایی گزارش شده است که در مقایسه با 114 فقره حادثه مشابه نیمه نخست سال 2015 کمتر است. بیشترین کاهش اینگونه حوادث مربوط به تنگه مالاکا و سنگاپور است. در حالیکه در نیمه نخست پارسال 55 حادثه در این منطقه گزارش شده بود، از ابتدای امسال تا پایان ماه ژوئن تعداد حوادث این منطقه به یک فقره کاهش یافت.

سازمان ReCAAP در گزارش تازه خود آورده است که وضعیت امنیتی آبهای آسیا در بسیاری از مناطق بهبود یافته است و نتها در برخی بنادر هند و اندونزی همچنان مشکلاتی وجود دارد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: