کد خبر: ۸۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
تولید در تاسیسات LNG Gorgon استرالیا همچنان متوقف است.

سخنگوی شرکت Chevron آمریکا اعلام کرد که به دنبال نشت گاز در واحد صادراتی این شرکت در تاسیسات LNG Gorgon استرالیا که دو هفته پیش رخ داد، تولید LNG همچنان متوقف است.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز،پس از اینکه در تاریخ اول جولای 2016 (11 تیر 95) فعالیت تاسیسات گورگون متوقف شد، شورون اعلام کرد که ظرف یک هفته مشکل را بر طرف می‎کند و تولید خود را از سر می‎گیرد.

بردلی هینز، سخنگوی شورون، گفت: "تولید در تاسیسات Gorgon LNG به طور موقت متوقف شده است تا برخی تعمیرات جزئی و امور نگهداری به خوبی انجام گیرد."

گفته می‎شود LNG کافی در پایانه صادراتی گورگون ذخیره شده بود و این پایانه حتی پس از توقف تولید، در تاریخ سوم جولای نیز توانست دومین محموله تاریخ خود را جهت صادرات بر روی کشتی Marib Spirit بارگیری کند، اما پس از آن تمامی فعالیت‎های این تاسیسات متوقف شده است.

موسسه مشاوره انرژی EnergyQuest استرالیا در گزارش ماهانه خود آورده است: "گورگون در نهایت توانست دومین محموله LNG خود را به کشتی Marib Spirit بسپارد. چهار محموله دیگر نیز در انتظار بارگیری در این پایانه هستند."

بر اساس برنامه ها، قرار بود یک محموله دیگر این تاسیسات در تاریخ 9 جولای (19 تیر 95) بارگیری شود. کشتی مورد نظر هم اکنون برای بارگیری این محموله در 100 کیلومتری تاسیسات گورگون لنگر انداخته است.

گران‎قیمت ترین پروژه LNG جهان در ماه آوریل امسال پس از صادرات نخستین محموله خود به دلیل مشکلات فنی مجبور به توقف تولید شده بود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: