کد خبر: ۸۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۰
در حالی که آتش‌سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر مهار شده است، کارشناسان صنعت بیمه می‌گویند: بی‌شک اين بزرگ‌ترين خسارت صنعت بيمه است.

در حالی که آتش‌سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر مهار شده است، کارشناسان صنعت بیمه می‌گویند: بی‌شک اين بزرگ‌ترين خسارت صنعت بيمه است و درصورت صدور پوشش عدم‌النفع برای واحدهای پتروشیمی‌ به میزان خسارت پیش آمده افزوده می‌شود. این درحالی است که تیمی ‌متشکل از کارشناسان خبره صنعت بیمه به منطقه اعزام شده‌اند و پورکیانی مدیرعامل بیمه ایران طی گفت‌وگوی تلفنی با مدیر پتروشیمی ‌بوعلی سینا به وی اطمینان داده است که خسارت وارده در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی و پرداخت خواهد شد.

پورکیانی در این خصوص گفت: با عنایت به اینکه پوشش بیمه‌ای مجتمع مذکور به‌صورت کنسرسیومی‌ و با لیدری بیمه ایران بوده، بنابراین بلافاصله تیمی متشکل از کارشناسان این شرکت به منطقه اعزام شدند. او افزود: تیم کارشناسی بلافاصله در بدو ورود اقدامات اولیه و توصیه‌های لازم به بیمه‌گذار را ابلاغ کردند و در این راستا به ترتیب ملاقات‌هایی با وزیر نفت، مدیر پتروشیمی ‌و مدیر مالی مجتمع برگزار شده است. درخصوص حوادث آتش‌سوزی و سقوط در واحدهای پتروشیمی آن‌گونه که ریسک‌نیوز گزارش داده، بررسی حوادث صنعت پتروشیمی ‌در 110 روز گذشته حاکی از وجود ضعف ایمنی کار در برخی بخش‌های صنعت پتروشیمی‌ کشور است. در 110 روز ابتدایی سال‌جاری 7 حادثه در صنعت پتروشیمی‌ کشور رخ داده است.

براساس این گزارش، در تاریخ چهارم خرداد 95 حادثه سقوط در پتروشیمی ‌بندر امام، تاریخ 9 تیرماه 95 حادثه آتش‌سوزی در انبار پتروشیمی ‌در جاده قم، در تاریخ 12 اردیبهشت 95 حادثه سقوط در پتروشیمی ‌ایلام، حادثه سقوط در پتروشیمی ‌مارون، آتش‌سوزی در31اردیبهشت 95 در پتروشیمی‌ تندگویان و آتش‌سوزی 16تیرماه در پتروشیمی ‌بوعلی سینا از جمله این حوادث بوده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: