آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۸۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
شرکت‌های هندی در بندر چابهار۸۵ میلیون دلار به صورت BOT و ۱۵۰ میلیون دلار به صورت فاینانس برای تامین تجهیزات مورد نیاز بندر چابهار سرمایه‌گذاری می‌کنند
ظرفیت بندر چابهار با سرمایه‌گذاری ۲۳۵ میلیون دلاری شرکت‌های هندی در این بندر اقیانوسی کشور از دو میلیون تن فعلی به هشت میلیون تن افزایش می یابد.

به گزارش مارین تایمز، مدیرعامل‌سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: شرکت‌های هندی در بندر چابهار۸۵ میلیون دلار به صورت BOT و ۱۵۰ میلیون دلار به صورت فاینانس (تامین مالی) برای تامین تجهیزات مورد نیاز بندر چابهار سرمایه‌گذاری می‌کنند.

محمد سعید نژاد خاطرنشان کرد: براساس قراردادی که با هندی‌ها به امضا رسیده، یک شرکت هندی کارخود را در فاز اول بندرچابهار آغاز کرده است که پس از تکمیل به مدت ۱۰ سال از آن استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه قرارداد بی او تی، پس از ۱۰ سال پایان می‎یابد، اظهار کرد: براساس قوانین و مقررات ایران تمام تجهیزاتی که شرکت‌های هندی در بندرچابهار تامین کرده‌اند به ایران تحویل خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: با انجام سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری دیگری که به صورت فاینانس توسط هندی ها در این بندر انجام می شود، درجمع هندی‌ها در مدت ۱۸ ماه ۲۳۵ میلیون دلار در بندر چابهار سرمایه‌گذاری می کنند.

سعیدنژاد اظهارامیدواری کرد: با انجام سرمایه‌گذاری در بندرچابهار و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز این بندر ظرفیت بندر چابهار تا اواخر سال ۱۳۹۶ به هشت میلیون تن افزایش یابد.

وی تامین تجهیزات مورد نیاز بنادر و دریاهای کشور را از اولویت‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد و گفت: برای خرید تجهیزات، نخستین ال‌سی (گشایش اعتبارت اسنادی) آن به مبلغ ۱۷۰ میلیون دلار انجام شده و قرار است چهار ال سی دیگر برای یکی از شرکتهای اروپایی گشایش شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور تصریح کرد: در این راستا خرید و نصب تجهیزات بندری مورد نیاز در بنادر امام خمینی (ره)، شهید رجایی، چابهار و یکی از بنادر شمالی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: