کد خبر: ۷۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
در دو ماهه امسال، خدمات ارائه شده به شناورهای مضطرتوسط مراکز جستجو و نجات دریایی سازمان بنادر، بیش از سه برابر نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش یافت.
در دوماهه نخست امسال هفت مرکز جستجو و نجات دریایی سازمان بنادر ودریانوردی به 16 شناور داخلی و خارجی ر مضطر  خدمات ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، بر اساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی مراکز جستجو و نجات دریایی سازمان بنادر ودریانوردی در دو ماهه نخست امسال با افزایش بیش از سه برابری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته به 16 شناور خارجی و ایرانی خدمات ارائه دادند که 15 فروند از این شناورها ایرانی و فقط یک فروند آن خارجی بوده است.

درفروردین ماه، هفت شناور مضطر از این خدمات بهره‌مند شدند که شش فروند آن ایرانی و یک فروند خارجی بوده  است در اردیبهشت ماه نیز فقط 9 فروند شناور ایرانی مضطر و گرفتار سوانح مختلف از خدمات جست و جو و نجات دریایی سازمان بنادر استفاده کردند.

بر اساس این گزارش، چهار فروند از شناورهای حادثه دیده ایرانی  نیز در این مدت غرق شدند.

مهمترین دستاورد مراکز جستجو و نجات دریایی(MRCC) در این دو ماه ، نجات 95 نفر یوده که 35 نفر از آنها در فروردین و 60 نفر دیگر نیز در  اردیبهشت نجات یافتند.

از تعداد کل این نجات یافتگان فقط شش نفر آنها خارجی بوده اند.

گفتنی است که در حین این عملیات، خدمات پزشکی نیز به مجروحان و حادثه دیدگان این سوانح ارائه شد که بر اساس آمار 35 نفر حادثه دیده از این خدمات بهره بردند که از این تعداد  شش نفر خارجی بوده است.

نجات 475 نفر در دریا در سال 94

بر اساس آمار سازمان بنادر در سال گذشته 52 شناور ایرانی و خارجی مضطر از خدمات هفت مرکز جستجو و نجات دریایی سازمان بنادر ودریانوردی بهره‎مند شدند که البته به رغم اقدامات انجام شده  25  فروند از این شناورها غرق شد. در طی این عملیات جان 475 نفر از دریانوردان و یا سرنشینان این شناورها از مرگ حتمی نجات داده و به 158 حادثه دیده خدمات پزشکی ارائه شد.

به گزارش مارین تایمز، هفت مرکز جستجو و نجات دریایی سازمان بنادر به ترتیب در بندر امام خمینی استان خوزستان، بندر بوشهر استان بوشهر، بندر چابهار استان سیستان و بلوچستان، بندر انزلی استان گیلان، بندر نوشهر استان مازندران، بندر امیرآباد استان مازندران و در آخر بندرعباس استان هرمزگان واقع شده‎اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: