آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۷۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۱
رئیس سازمان شیلات ایران نامه‎هایی را به نهادهای مختلف مربوطه ارسال کرده است تا بتواند حکم رفع توقیف کشتی‎های صید ترال را دریافت کند.
در پی بی‎نتیجه بودن سفر تیم حقوقی اعزام شده به چابهار، رئیس سازمان شیلات ایران اقدامات مجدانه‎ای برای رفع توقیف 18 کشتی صیدترال انجام داده است.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، میرعامل کنسرسیوم صید صنعتی درباره نتایج رایزنی تیم حقوقی که برای پیگیری موضوع توقیف شناورهای صید ترال به چابهار اعزام شده بود، تاکید کرد: متاسفانه علیرغم تلاشی که این تیم حقوقی در مذاکره با دادستان کنارک انجام داد، به نتیجه مثبتی نرسید و هنوز کشتی‎های صید ترال توقیف هستند.

امان‌الله حیات‎داوودی با اشاره به اینکه این تیم به تهران بازگشت، اظهار کرد: در پی بازگشت بی‎نتیجه تیم حقوقی از چابهار با وجود همراهی کارشناسان خبره و ماهر شیلات، دکتر حسن صالحی، رئیس سازمان شیلات ایران اقدامات مجدانه تازه‎ای را برای رفع توقیف این شناورها آغاز کرده است.

وی افزود: در همین راستا صالحی نامه‎هایی را به وزیر جهاد کشاورزی، وزیر دادگستری، سازمان حفاظت محیط زیست، دادگستری زاهدان و... ارسال کرده است که منتظر نتیجه و جواب این نامه‎ها هستیم.

مدیرعامل کنسرسیوم صید صنعتی با اشاره به اینکه توقیف این کشتی‎ها تخلف آشکار است زیرا ارتباطی با دادگستری ندارد و در حیطه وظایف شیلات است، خاطرنشان کرد: بعد از ظهر روز گذشته یک تیم جدید به زاهدان رفت تا امروز با دادستان این استان جلسه تشکیل داده و مشکل توقیف کشتی‎های صید ترال را برطرف کند اما هنوز استانداز این استان نتیجه نهایی را اعلام نکرده است.

حیات داوودی گفت: تیم جدیدی که به زاهدان رفته بود امروز به چابهار رفته و دراستانداری و فرمانداری آنجا کارها را پیگیری می‎کند.

وی گفت: شیلات باید تشخیص دهد که کدام کشتی و یا لنج صیادی در چه عمقی و چه نوع آبزی صید کند زیرا کارشناسان و تیم تحقیقاتی در اختیار دارد.

مدیرعامل کنسرسیوم صید صنعتی گفت: اینکه چند شناور صید سنتی موجبات توقیف 18 شناور صید صنعتی را که نه منطقه صید و نه گونه صید شده آنها با هم یکی است فراهم کند، بسیار غیرمنطقی است. زیرا صید صنعتی در هشت مایلی دریا یعنی20 فرسنگی دریا ماهیان حرام گوشت را به منظور صادرات صید می‎کنند اما شناورهای سنتی در چهار مایلی و ماهیان مصرف داخلی را صید می‎کنند بنابراین کار این دو گروه هیچ دخل و تصرفی به حوزه دیگری ندارد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: