کد خبر: ۷۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷
اتحادیه اروپا استانداردهای جدید مربوط به اوراق کشتی‎ها را تدوین کرد.

کمیسیون اروپا (EC) دستورالعمل و استاندارهای فنی مربوط به تاسیسات و یاردهای اوراق کشتی را جهت پذیرش در قانون اوراق کشتی اتحادیه اروپا منتشر کرد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، این واحدها باید محیط‎های کاری ایمن ایجاد کنند، آلایندگی خود را به ویژه زباله های پائین دستی را کنترل و مدیریت کنند، و قوانین بین المللی کار را رعایت نمایند.

این اقدام همگام با درخواست نهادهای مدنی محیط زیستی و حقوق شهروندی برای تبدیل یاردهای اوراق کشتی به محیط‎هایی که برنامه‎های  پایداری  را اتخاذ می‎کنند، انجام شده است.

اتحادیه اروپا بر این باور است که اوراق کشتی یک نوع فعالیت صنعتی است که به روش های صنعتی، تجهیزات و استانداردهایی نیاز دارد. تمامی کارگران و محیط زیست تمامی نقاط جهان از حقوق برابر محافظت تحت قوانین اتحادیه اروپا برخوردارند.

برخی از اعضای اتحادیه اروپا که منافع زیادی در صنعت کشتیرانی دارند تا کنون سعی کرده اند که ملزومات قوانین جدید اتحادیه اروپا را در این زمینه کاهش دهند. به عنوان مثال این کشورها تلاش کرده اند که کارگاه های ارزان قیمت واقع در جنوب آسیا را به عنوان دوست دار محیط زیست و محیط هایی با ایمنی مناسب برای کارگران معرفی کنند، اما بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط سازمان مردم نهاد Shipbreaking Platform تا کنون موفق نشده اند.

اینگویلد جنسن، مدیر راهبرد Shipbreaking Pltaform، گفت: "یاردهایی  که بخواهند در فهرست  تائید شده اتحادیه اروپا قرار بگیرند باید استانداردهای ایمنی و محیط زیستی بالایی را رعایت کنند. کمیسیون اروپا پیام شفافی را فرستاده که این است: سواحلی محافظت نشده هیچ‎گاه مکان مناسبی برای صنایع سنگین با مخاطرات بالا که باید مدیریت زباله‎های خطرناک نیز داشته باشند، نیست."

بنابر اعلام Shipbreaking Platform فهرست یاردهای اوراق کشتی مورد تائید اتحادیه اروپا به مرجعی جهانی برای اوراق پایدار کشتی تبدیل خواهد شد.

جنسن گفت:"در حالیکه تنها کشتی‎هایی که تحت پرچم اروپا هستند از نظر قانونی ملزوم به استفاده از فهرست یارد اوراق مورد تائید اتحادیه اروپا هستند، اما تمامی شرکت‎های کشتیرانی جهان که قائل به تعهداتی هستند می توانند از این فهرست بهره ببرند."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: