آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۶۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
با بهره برداری از مجتمع انبارش مکانیزه نگهداری غلات صورت گرفت؛
مجتمع انبارش مکانیزه نگهداری غلات با هدف تسریع در روند تخلیه کالاهای فله در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) نصب و راه اندازی شد.
مجتمع انبارش مکانیزه نگهداری غلات با هدف تسریع در روند تخلیه کالاهای فله در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با مشارکت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نصب و راه اندازی شد.

به گزارش مارین تایمز، معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، با اشاره به راه‌اندازی این مجتمع انبارش جدید، اظهار داشت: این مجتمع مکانیزه از دو سیستم تسمه نقاله جهت انتقال غلات به انبارهای نگهداری کالاهای فله با ظرفیت انتقال150 تن کالا به ازای هر تسمه نقاله در هر ساعت ساخته شده و سرعت تخلیه کالاهای فله از جمله غلات را به نحو مطلوبی افزایش می ­دهد.

مهندس رضازاده در تشریح مزایای این مجتمع انبارش مکانیزه افزود: افزایش ضریب ایمنی و زیست محیطی، افزایش کارایی انبارها و کاهش آلودگی ناشی از اتلاف کالا هنگام تخلیه و بارگیری کالای فله، بهبود نرخ سرعت تخلیه کالا از کشتی به انبار ازجمله مزیت‌های قابل ذکر این سامانه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مجتمع بزرگ بندری به عنوان کانون تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از جمله غلات است، اظهار داشت: سالانه به منظور انتقال و توزیع ده­‌ها میلیون تن کالای اساسی کشور، بیش از هزاران دستگاه کامیون به این مجتمع بندری مراجعه می‎کنند که بهره‌گیری از این مجتمع، باعث افزایش سرعت تخلیه و بارگیری غلات شده و روند خدمات رسانی به صاحبان کالا تسریع می‌یابد.

شایان یادآوری است؛ کل هزینه احداث این مجتمع انبارش به متراژ 27000 مترمربع، سیستم مکانیزه، ساختمان‌ها و دیگر مستحدثات پروژه ی مذکور، 220 میلیارد ریال است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: