کد خبر: ۶۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۶
بیمکو نسبت به تبعات شکاف امنیتی در برنامه مبارزه با دزدی دریایی هشدار داد با این حال طبق اعلام استاندارد کلاب رخنه در این اطلاعات هنوز تائید نشده است.

شورای دریانوردی بین المللی و حوزه دریای بالتیک (بیمکو) و موسسه بیمه ای Standard Club آمریکا روز دوشنبه (10 اسفند 1394) نسبت به شکاف امنیتی رخ داده در مرکز به اشتراک گذاری اطلاعات تجاری دریایی خلیج گینه (MTISC-GoG) که ممکن است منجر به منتقل شدن اطلاعات کشتی‎ها به دزدان دریایی شود، هشدار دادند.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز،استاندارد کلاب اعلام کرد که رخنه در این اطلاعات هنوز تائید نشده است اما بیمکو به کشتی هایی که قصد ورود به خلیج گینه را دارند توصیه کرد که "انتشار اطلاعاتی که مشخصات آنها را نشان می دهد و یا موجب ردیابی آنها می شود" را محدود کنند. با این وجود، این دسته از کشتی ها باید ورود خود را به این مرکز اعلام کنند اما اعلام نکردن اطلاعات موقعیتی این کشتی ها موجب افزایش ایمنی آنها خواهد شد.

بیمکو همچنین توصیه کرد که اقدام‎های استاندارد ارزیابی ریسک و امنیتی را رعایت کنند و به این ترتیب شانس موفقیت دزدی دریایی احتمالی را کاهش دهند.

در راهنمای امنیتی خلیج گینه قویا به مسئولان کشتی ها توصیه شده است که یکبار در هنگام ورود به منطقه، و یکبار هم در ظهر هر روز اطلاعات خود را به MTISC مخابره کنند. در این راهنما همچنین تاکید شده است که "از لحاظ تجاری به شدت محرمانه" خواهد ماند.

مرکز MITSC-GoG در سال 2014 راه اندازی شد تا وقایع دریایی به ویژه دزدی های دریایی در خلیج گینه را ثبت کند.  پرسنل این مرکز شامل نیروهای ارتش و صنعت دریانوردی هستند که در بازه های چهار  تا شش ماه جابجا می شوند.

کشتی هایی که به خلیج گینه وارد می شوند می توانند به طور داوطلبانه اطلاعات خود را به این مرکز مخابره نمایند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: