آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۶۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷
سامانه شناسایی اتوماتیک دریایی(AIS) برای حفاظت از گونه‎های آبزی ازجمله وال‎ها و شیرماهی‎ها به خدمت گرفته می‎شود.

تحقیقات جدید انجمن حفاظت از حیات وحش (WCS) نشان می‎دهد که سامانه شناسایی اتوماتیک دریایی(AIS) می تواند به حفاظت از گونه‎های آبزی از جمله وال‎ها و شیرماهی‎ها کمک کند.

به گزارش گروه بین الملل  مارین تایمز، این تحقیق که با مشارکت پژوهشگرانی از سازمان ملی اقیانوس شناسی و تحقیقات جوی آمریکا، گارد ساحلی این کشور، شرکت Space Quest، Google، و SkyTruth انجام شده است، به بررسی استفاده از AIS پرداخت و نتیجه گرفت که با انجام اصلاحاتی، این سامانه می‎تواند منجر به فعال شدن بیشتر شرکت های کشتیرانی و اپراتورهای کشتی در حفاظت از منابع آبزی دریایی شود.

مارتین روباردز مدیر برنامه Beringia در انجمن حفاظت از حیات وحش (WCS)، گفت:"سامانه AIS منبع غنی از داده ها را برای درک بهتر از آمد و شد کشتی ها در سطح جهان و حتی مناطق دور افتاده، در اختیار می‎گذارد. این سامانه این پتانسیل را دارد که به ما در کاهش اثرات منفی کشتیرانی روی حیات وحش کمک کند."

سامانه AIS به طور پیوسته اطلاعاتی را شامل جزئیاتی مانند اطلاعات شناسایی کشتی،موقعیت کشتی، مسیر حرکت، و سایر اطلاعات را به شبکه ای از گیرنده‎ها در جهان ارسال می کند. سامانه های ماهواره ای نیز برای دریافت این اطلاعات به کار گرفته می شوند. گیرنده‎های کوچک اطلاعات که به اندازه یک کف دست هستند، می‎توانند روزانه چهار میلیون پیام را دریافت کنند و 130 هزار کشتی را در هر لحظه ردیابی نمایند.

گرچه این سامانه به عنوان ابزاری برای حفاظت از حیات وحش طراحی نشده است اما اطلاعاتی که در اختیار می‎گذارد به کاربران امکان می‎دهد که ابزارهای ازم برای کاهش اثرات رفت و آمدهای دریایی بر محیط زیست و حیات وحش دریایی را طراحی نمایند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: