کد خبر: ۶۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
نمایشگاه SMM هامبورگ یکی از بزرگ‎ترین نمایشگاه‎های دریایی جهان است که امسال با حضور 2600 شرکت مختلف از 75 کشور برگزار می‎شود.

براساس تفاهم‌نامه‌ای که نمایشگاه‎ بین‎المللی  صنایع دریایی و دریانوردی ایران (IRANIMEX) کیش و نمایشگاه SMM هامبورگ امضا کرده‎اند دو طرف ملزم به ترغیب علاقمندان در نمایشگاه طرف مقابل شده‎اند که در این راستا ایران،امسال برای نخستین بار به نمایشگاه هامبورگ می‌رود.

مدیر اجرایی پاویون ایران در نمایشگاه SMM هامبورگ در گفت وگو با خبرنگار مارین‎تایمز درباره همکاری ایران و آلمان در زمینه برگزاری نمایشگاه‎ ایران‌آیمکس (IRANIMEX) کیش و نمایشگاه SMM هامبورگ اعلام کرد:بر اساس نشست‎هایی که با مسوولان SMM هامبورگ در آخرین نمایشگاه ایران‌آیمکس کیش داشتیم موفق شدیم به نمایندگی از شرکت‎ها و ارگانهای دریایی ایران تفاهم‎نامه دوجانبه‎ ای را امضا کنیم.

مجید ایزدخواه گفت:بر اساس این تفاهم‎نامه، مسوولان نمایشگاه SMM هامبورگ مکلف می‎شوند که شرکت‎کنندگان اروپایی در نمایشگاه خود را به شرکت در نمایشگاه ایران‎آیمکس نیز تشویق و آنها را برای این کار ترغیب کنند همچنین ما هم  متقابلا در ایران این اقدام را انجام خواهیم خواهد به صورتی که با اعلام فراخوان به شرکت‎ها و ارگان‎های دریایی که در نمایشگاه ایران آیمکس شرکت داشتند آنها را برای حضور در نمایشگاه هامبورگ دعوت می‎کنیم.

وی گفت: به این ترتیب شرکت‎های اروپایی در نمایشگاه ایران آیمکس کیش شرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ما به نمایندگی از انجمن مهندسی دریایی ایران این تفاهم‌نامه را امضا کرده‎ایم، یادآور شد: در حال حاضر بر اساس هماهنگی با شورای عالی صنایع دریایی، انجمن مهندسی دریایی ایران، سفارت ایران در آلمان و اتاق بازرگانی ایران و آلمان کار را به پیش خواهیم برد و تلاش خواهیم کرد تا فعالان این صنعت در نمایشگاه هامبورگ شرکت کنند.

مدیر اجرایی پاویون ایران در نمایشگاه SMM هامبورگ خاطرنشان کرد: ایران امسال برای نخستین بار در نمایشگاه هامبورگ 2016 که از تاریخ 6 تا 9 سپتامبر برابر با 16 تا 19 شهریور 1395 برگزار می‎شود شرکت می‎کند و حدود 100 متر مربع غرفه دارد بنابراین به همه ارگان‎ها و شرکت‎هایی که در نمایشگاه ایران آیمکس بودند اعلام خواهیم کرد که در این نمایشگاه شرکت کنند البته هنوز این اقدام انجام نشده است.

ایزدخواه گفت:نمایشگاه SMM هامبورگ یکی از بزرگ‎ترین نمایشگاه‎های دریایی جهان است که امسال 2600 شرکت مختلف از 75 کشور جهان در آن شرکت خواهند کرد و به شناسایی بازارها و شرکت‎های دیگر می‎پردازند.

وی افزود: این نمایشگاه که یک رویداد تجاری است در زمینه بنادر، کشتیرانی، کشتی‎سازی، تامین تجهیزات، فراساحل و دیگر صنایع دریایی برگزار می‎شود و فرصتی مناسب برای شرکت‎های حاضر در این نمایشگاه برای جلب همکار و مشارکت است .

وی گفت:ایران تاکنون در این نمایشگاه به صورت رسمی حضور نداشته است اما خوشبختانه امسال با لغو تحریم‎ها می‎تواند در این نمایشگاه حضور یابد و مذاکرات خوبی در زمینه کشتی‎سازی، کشتیرانی و صنایع دریایی کوچک و بزرگ با دیگر کشورها داشته باشد و با آنها جوینت شود.

برگزاری نخستین جلسه ایران آیمکس 2016

ایزدخواه گفت:19 بهمن جاری نخستین جلسه ستاد اجرایی نمایشگاه‎ بین‎المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران(ایران آیمکس 2016)در شرکت تایدواتر برگزار می‎شود که پس از آن جلسه ای با شورای عالی صنایع دریایی، انجمن مهندسی دریایی ایران، سفارت ایران در آلمان و اتاق بازرگانی ایران و آلمان خواهیم داشت و نتایج آن‎را به آلمان اعلام خواهیم کرد تا مسوولان برگزاری نمایشگاه هامبورگ بتوانند شرکت‎کنندگان نمایشگاه خود را به حضور در نمایشگاه ایران ترغیب کنند.

مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: