کد خبر: ۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۶
برای دومین بار در روزهای اخیر، یک کشتی رهاشده در آب‎های مدیترانه در یک بندر ایتالیا پهلو گرفت.
یک کشتی حامل ۴۵۰ مهاجر رهاشده در آب‌های مدیترانه و در نزدیکی ایتالیا در بندر کوریلیانو کالابرو این کشور پهلو گرفته است.

به گزارش مارین تایمز، این کشتی «عزالدین» نام دارد و روز جمعه امدادگران پس از آگاه شدن از غیبت خدمه، وارد آن شدند.

این کشتی با پرچم سیرالئون حرکت می کرد و خدمه آن پس از تمام شدن سوخت، کشتی را در آب‌های خروشان جنوب‌شرقی ایتالیا رها کردند.

اوایل هفته قبل، امدادگران ۷۹۶ مهاجر در یک کشتی رها شده دیگر در آب‌های مدیترانه را نجات دادند. این کشتی «بلو اسکای ام» نام داشت و روز چهارشنبه امدادگران آن را به بندر گالیپولی هدایت کردند.

گارد ساحلی ایتالیا جمعه شب با تایید پهلوگرفتن کشتی عزالدین به بندر کوریلیانو کالابرو، از وجود کودکان و زنان آبستن در میان سرنشینان خبر داده است.به نظر می‎رسد که اغلب مهاجران سوار بر این کشتی ۷۳ متری که از ترکیه راه افتاده، اهل سوریه باشند. بنا به گزارش‌های اولیه، کشتی عزالدین از قبرس حرکت کرده بود.

ایزابلا کوپر، سخنگوی کشتی یدک‌کشی که عزالدین را تا ساحل هدایت کرده، می‎گوید این مهاجران قربانی قاچاقچیانی هستند که برای رسیدن به اروپا از مسیرهای تازه استفاده می‎کنند.

کشتی عزالدین با صدها مهاجری که به نظر می‌رسد اغلب اهل سوریه باشند در دریای مدیترانه رها شده بود.

به گفته خانم کوپر، «قاچاقچیان انسان از کشتی‌های کهنه در این مسیر تازه که از ترکیه آغاز می‎شود استفاده می‎کنند، این مسیر طولانی‌تر است و قاچاقچیان حدود سه برابر مسیر پیشین که از لیبی آغاز می‎شد از مسافران پول می‎گیرند».

گارد ساحلی ایتالیا هنگامی از نبود خدمه عزالدین آگاه شد که یکی از مهاجران با استفاده از دستگاه بی‌سیم کشتی به آنها خبر داد.

کشتی عزالدین حدود ۵۰ سال پیش و برای انتقال دام ساخته شده است. این کشتی ظاهرا از سوی یک شرکت لبنانی به ثبت رسیده و بعد قاچاقچیان انسان کنترل آن را به دست گرفته اند.

وینسنت کاشتل، مدیر بخش اروپایی کمیساریای عالی پناهندگان، رها شدن کشتی‌های حامل مهاجران از سوی قاچاقچیان انسان در دریا را تحولی نگران‌کننده خوانده که دیگر نمی‎تواند از سوی دولت‌های اروپایی نادیده انگاشته شود.
برچسب ها: مهاجران ، ایتالیا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: