کد خبر: ۶۱۷۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
گردشگری دریایی در آبهای استان گلستان با ورود یک شناور تفریحی- گردشگری، پا می‎گیرد.

اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اجام مذاکراتی با یک سرمایه گذار بخش خصوصی آماده راه‎اندازی گردشگری دریایی در این استان شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان درباره راه‎اندازی گردشگری دریایی در این استان به خبرنگار مارین تایمز گفت: بهتازگی با یکی از سرمایه‎گذارانی که در حوزه گردشگری درمنطقه آزاد کیش و قشم فعالیت دارد مذاکره کردیم که این سرمایه‎گذار بخش خصوصی با توجه به سواحل بکر و دست‎نخورده استان گلستان نسبت به راه‎اندازی گردشگری دریایی و ساحلی در این استان ابراز علاقه و اعلام آمادگی کرده است.

ابراهیم کریمی در این رابطه افزود: طبق مذاکراتی که هفته گذشته در نمایشگاه گردشگری قشم با این سرمایه گذار انجام دادیم پیش‌بینی می‌شود که تا دو هفته آینده قرارداد همکاری و فعالیت این سرمایه گذار امضا شود و پس از آن گردشگری دریایی با ورود یک شناور تفریحی- گردشگری به این استان و آماده‌سازی زیرساخت‎های لازم توسط این سرمایه‌گذار از سال آینده راه‌اندازی شود.

وی اظهارکرد: اکنون در استان گلستان در سواحل بندر ترکمن سه پروژه مهم گردشگری توسط چند سرمایه‌گذار خارجی در حال اجرا است که یکی از آن طرح‎ها با سرمایه‌گذاری عمانی‎ها در حال اجرا است و طرح‎های دیگر با سرمایه گذاری مشترک چین، ترکیه و ایران عملیاتی شده است. البته پیش‎بینی می‎کنیم با اجرای برجام و لغو تحریم‎ها اقبال سرمایه‌گذاران خارجی نسبت به این استان بیش از گذشته شود.

به گفته کریمی،طرح‎هایی که در حوزه گردشگری در حال اجرا است به احداث مراکز اقامتی، تفریحی، ورزشی، اسب‌سواری و ... می پردازد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به اینکه مشکل تسهیلاتی سرمایه گذاران را در استان گلستان که بلاتکلیف مانده بود، با تامین اعتبار برطرف کردیم، گفت: اکنون در راستای جذب گردشگران و رونق گردشگری در ، بحث احداث هتل‎های چهار و پنج ستاره را در پیش داریم که خوشبختانه چند هتل ساختیم که برای بهره‌برداری از آن درحال برنامهریزی هستیم.

اجرای طرح مطالعاتی آشوراده در سال 95

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان درباره طرح مطالعاتی آشوراده اعلام کرد: این طرح کامل و تمام شده و به سازمان حفاظت محیط زیست به منظور تایید و تصویب ارسال شده است که امیدواریم با تصویب در این سازامن عملیات اجرایی این طرح از سال 95 آغاز شود.

وی با اشاره به تاخیرهای به وجود آمده در طرح آشوراده اعلام کرد: از آنجایی که این طرح بسیار حساس است و از جانب چند دستگاه مختلف همزمان پایش می‎شود، زمانبر شده است همچنین این طرح جزو دستورات رئیس جمهور و مصوبه هیات وزیران و یکی از تکالیف اجرایی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که حفاظت محیط زیست هم بر آن نظارت دارد بنابراین تاخیر به وجود آمده در آن غیرعادی نیست و حکایت از نظارت و حساسیت همه دستگاه‎ها همزمان با هم دارد.

کریمی با اشاره به اینکه هرگونه مذاکره و قرارداد در آشوراده باید در چارچوب طرح مطالعاتی باشد، تصریح کرد: هنوز سرمایه‌گذاران این طرح مشخص نشدهاند بلکه پس از تصویب نهایی طرح، در سال 95 اجرای طرح گردشگری آشوراده با انتخاب سرمایه گذار آغاز خواهد شد.


برگزاری جشن آیین نوروز در استان گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با بیان اینکه این گلستان جزو 12 استان برگزار کننده آیین جشن نوروز انتخاب شده است گفت:،در این راستا در نوروز 95 در شهرستان ترکمن و گنبدکاووس مراسم خوبی خواهیم داشت.البته این برنامه در قالب دستورالعمل واحد کشوری است که آیین‎های سنتی و پسندیده ایران را که به فراموشی سپرده شده است دوباره زنده می‎کند. در این طرح راه‎ندازی بازارهای محلی که در واقع بخشی از آداب و رسوم گذشته مردم ایران را دربر دارد نیز برنامه‌ریزی شده است.

کریمی تصریح کرد: در راستای جذب گردشگر به استان گلستان حدود دو هفته گذشته همایشی را برای تورهای مسافرتی کشور برگزار کردیم و جاذبه‎های گردشگری این استان را همراه با امکانات آن برای آنها توضیح دادیم تا بتوانند تورهای گردشگری به مقصد این استان داشته باشند که حصول توافق هتل‌ها و مراکز اقامتی با بعضی از تورها و آژانس‎های مسافرتی نشان از موفقیت این همایش دارد.

وی افزود: همچنین حدود یک ماه دیگر همایشی را با محوریت طبیعت‌گردی و استانگردی در استان گلستان خواهیم داشت که پیش‌بینی می‎کنیم در جذب گردشگران به سمت استان گلستان تاثیرگذار باشد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: