کد خبر: ۵۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۲
پنج دریانورد لهستان که در آبهای ساحلی نیجریه ربوده شده بودند، آزاد شدند.

وزارت امورخارجه لهستان اعلام کرد که دریانوردان این کشور ازجمله کاپیتان کشتی MV Szafir که در آبهای نیجریه ربوده شده بودند، آزاد شدند.

به گزارش گروه بین الملل  مارین تایمز، آرتور دموچوسکی، سخنگوی وزارت امور خارجه لهستان، اعلام کرد: "پنج دریانورد لهستان که در تاریخ 27 نوامبر 2015 (6 آذر 94) در آبهای ساحلی نیجریه ربوده شده بودند، آزاد شدند و همگی آنها در صحت و سلامت کامل هستند. این دریانوردان به زودی به خانه باز خواهند گشت و هم اکنون کنسولگری لهستان در نیجریه از این دریانوردان مراقبت می کند."

کشتی MV Szafir متعلق به شرکت کشتیرانی Voltaire است و توسط شرکت Euroafrica Services Nigeria Limited اداره می شود. این کشتی در هنگام حمله از آنتورپ به سمت بندر Onne در حرکت بود.

گروهی از مردان مسلح در فاصله هفت مایلی از ساحل در نیمه های شب به کشتی یاد شده حمله کردند و پنج نفر از خدمه این کشتی شامل کاپیتان و سه افسر آن را گروگان گرفتند.

11 خدمه باقی‎مانده توانستند با مخفی شدن در موتورخانه کشتی از دست دزدان دریایی فرار کنند. این خدمه پیش از این به لهستان منتقل شدند و هم اکنون در کنار خانواده های خود هستند.

دموچوسکی گفت: "گروگانگیری دریانوردان لهستانی و تلاش برای یافتن راه حلی مسالمت آمیز با پایانی شیرین برای مقام های لهستان و مالکان کشتی یکی از اولویت های مهم بود. ما در این مدت مذاکرات سخت و طولانی با ربایندگان داشتیم." وی به شرایط آزادسازی گروگانها اشاره ای نکرد.


مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: